"Najlepszy" o czym jest ten film?

"Najlepszy" to nowy film Łukasza Palkowskiego, którego "Bogowie" o profesorze Relidze bił rekordy popularności w polskich kinach. W "Najlepszym" zobaczymy skomplikowaną historię sportowca Jerzego Górskiego (w tej roli utalentowany Jakub Gierszał), który ukończył tzw. Bieg Śmierci (oficjalnie najtrudniejszy bieg świata) i ustanowił nowy rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata na dystansie Double Iron Man. Wcześniej Jerzy Górski był przez piętnaście lat uzależniony od narkotyków i alkoholu, trafił nawet na odwyk do Monaru. O możliwościach udziały w triathlonie Jerzy Górski dowiedział się oglądają telewizję podczas pobytu w Monarze. Zobaczył tam program o Ultramanie na Hawajach i postanowił spróbować swoich sił.

W "Biegu Śmierci" w USA był tej śmierci bliski, ale dopiął swego. Biegł i płynął 100 mil w jeden dzień. Morderczy dystans ze Squaw Valley do Auburn pokonał w czasie 28 godzin, 5 minut i 22 sekund.

Jerzy Górski kim jest?

Jerzy Górski był pogubionym człowiekiem, który odnalazł równowagę w życiu dzięki uprawianiu sportu. Zwłaszcza w tym najtrudniejszym wydaniu, bo tritahlon należy do bardzo wymagających dyscyplin. Obecnie Górski ma 63. lata i biograficzny film o samym sobie. Podczas swojej kariery biegacza przeżył też okropny samochodowy wypadek, z którego ledwo uszedł z życiem. W rekonwalescencji pomogła mu jednak nowa miłość.

"Najlepszy" kto tam gra?

Tak pasjonującą historię zobaczymy w filmie "Najlepszy" z doskonałą obsadą w postaci Jakuba Gierszała, Janusza Gajosa, Magdaleny Cieleckiej, Arkadiusza Jakubika, Tomasza Kota, Mateusza Kościukiewicza, Adama Woronowicza, Artura Żmijewskiego czy Anny Próchniak. Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński, który za zdjęcia do "Wołynia" Smarzowskiego otrzymał nagrodę na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

"Najlepszy" kiedy premiera?

"Najlepszy" w kinach pojawi się 17. listopada 2017. Nie możemy się doczekać! Musicie zobaczyć ten zwiastun: