Najlepsze zdjęcia porodowe wybrane

Właśnie ogłoszono laureatów konkursu Birth Photography Image Competition 2020. Jest to konkurs, w którym udział biorą profesjonalni fotografowie przedstawiając zdjęcia porodów. Artyści w swoich pracach starają się uchwycić piękno tego niezwykłego wydarzenia, jakim jest przyjście na świat dziecka. Ich prace to sztuka, która powinna być rozpowszechniana w mediach. Po pierwsze, żeby pokazać niesamowicie uchwycone chwile, a po drugie, żeby celebrować poród jako coś niesamowitego i pięknego. Ale najważniejsze w tym wszystkim jest pokazanie siły kobiet, która musi przejść piękną, choć niesamowicie trudną drogę przyjścia na świat wyczekiwanego dziecka.

W tym roku zwyciężczynią konkursu na najlepsze zdjęcie z porodu została Jessica Vink z VI-Photography, która swoje zdjęcie zatytułowała "Chwila ciszy". Fotografka zdążyła już sfotografować około 130 porodów i jak przyznała zajęła się robieniem zdjęć porodów po tym, jak zauważyła, że brakuje jej zdjęć z własnego porodu. 

My też mamy powody do dumy, ponieważ fotografia porodowa autorstwa Polki Pauliny Splechty została wyróżnione "honorowym wyróżnieniem" w konkursie. To wielki sukces Polki, mieszkającej prawie od trzydziestu lat na Florydzie. Specjalnie dla nas Paulina opowiedziała o swojej pracy fotografki porodowej. Przeczytajcie nasz materiał.

 

A wy chciałybyście mieć w swoim albumie podobne zdjęcia z porodu?