Najlepsze wino świata w Lidlu

Niemiecka sieć sklepów Lidl chce skusić koneserów dobrego wina i zachęca do kupowania dobrego wina w sieci sklepów Lidl. Na sklepowych półkach pojawiło się czerwone wino Fortezza Dei Colli Chianti Classico Reserva, jest to włoskie wino, które zdobyło jedną z 14 złotych nagród w prestiżowym konkursie International Wine Challenge. Konkurs już od 1984 roku odbywa się w Londynie i jest winiarskim odpowiednikiem filmowych Oscarów.

Włoskie wino Fortezza Dei Colli Chianti Classico Riserva charakteryzuje się mocnym aromatem dojrzałych owoców i świetnie nadaje się do wieprzowiny, steków oraz indyka

Fakt, że nasze wino Chianti Classico Riserva było najtańszym winem w konkursie, a jednak zdobyło złoto, oznacza to, że nasi klienci mogą być pewni, że nie trzeba wydawać majątku na wysokiej jakości wina, np. podczas zbliżającego się Bożego Narodzenia – poinformował Paul Gibson, przedstawiciel brytyjskiego Lidla.

Butelka wina Fortezza Dei Colli Chianti Classico Riserva kosztuje 6,99 funta, czyli ok. 33 zł. Niestety wina tego nie można kupić w Polsce.