Brwi idealne krok po kroku

Idealne brwi wymagają odrobiny uwagi i treningu. YouTuberka urodowa Krystal Clear pokazuje, jak krok po kroku osiągnąć wyraźnie zaakcentowane, ale nie przerysowane łuki. Jako pierwszy krok, wyczesz włoski tak, aby nabrały pożądanego kształtu i żebyś wyraźnie widziała, gdzie znajdują się ubytki. Nadaj brwiom kształt przez wyrysowanie go kredką w jasnym odcieniu, następnie wypełnij obrys tym samym kolorem, wykonując krótkie linie od dołu do góry. Jeśli linie nie są równe - bez obaw, skorygujesz to używając podkładu, lub korektora i precyzyjnego, ściętego pędzelka. Na koniec ciemniejszym kolorem pomady, lub kredki, dorysuj kilka linii, aby przyciemnić końce brwi, oraz dorysować kilka luźnych włosków przy ich początku (przy nasadzie nosa). Pamiętaj, że naturalne brwi nie są jednolite, dlatego do ich makijażu powinnaś użyć przynajmniej dwóch odcieni brązu.

Kocie oko na wieczór

Magda Pieczonka to jedna z najpopularniejszych makijażystek gwiazd w Polsce. Jej charakterystyczne makijaże z mocnym akcentem na oko, zna większość z Was. Nam przypadł do gustu jeden ze starszych tutoriali Magdy, w którym pokazuje jak wyczarować intensywne kocie oko. Sekret powiększonego oka, nawet przy ciemnych kolorach? Magda proponuje, aby makijaż oka zaczynać od dolnej kreski i wyciągnąć ją na górną powiekę. Ta linia to granica, do której aplikujemy cień na górną powiekę - dzięki temu unikniemy efektu "smutnych oczu". Magda pokazuje również, jak wyciągnąć kreskę na górnej powiece, aby osiągnąć efekt zmysłowego, kociego oka - radzi, aby robić to przy otwartych oczach, żeby odpowiednio ocenić długość i kąt, pod którym będziemy prowadzić eyeliner. W filmie znajdziecie również wiele cennych rad dotyczących makijażu skóry, rozświetlania, a także konturowania.

Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Nie da się ukryć, że rzęsy całkowicie zmieniają wygląd oka, dlatego też wiele kobiet (w tym makijażystek) nie wyobraża sobie makijażu okolicznościowego, bez aplikacji sztucznych rzęs. Nie da się również ukryć, że przyklejanie sztucznych rzęs wymaga praktyki i dla wielu z nas kończy się podniesionym ciśnieniem i zapowiedzią rezygnacji z wieczornych planów. Makijażystka Maja Ogonowska pokazuje, jak prawidłowo przykleić rzęsy, aby mocno się trzymały i nie powodowały dyskomfortu. W pierwszej kolejności należy wytuszować swoje rzęsy, a sztuczne przyłożyć do powieki tak, aby ocenić czy nie są za długie. Jeśli tak, obetnij nadmiar nożyczkami przy najbliższej kępce. Chwyć rzęsy pęsetą i zaaplikuj na pasek specjalny klej. Odczekaj kilkanaście sekund, aby klej podsechł (tylko wtedy będzie kleił!). Maja radzi, aby zacząć klejenie od umiejscowienia paska przy zewnętrznym kąciku oka, a następnie delikatnie dociskać go na całej długości powieki, aż do wewnętrznego kącika. Dobrym sposobem jest też przyklejenie paska z rzęsami na środek linii rzęs, a następnie dociśnięcie go do zewnętrznego i wewnętrznego kącika. Powodzenia!

Makijaż opadającej powieki

Opadająca powieka to zmora dla fanki makijażu. Nawet najpiękniejszy makijaż oka, ginie w nadmiarze skóry na powiece, gdy tylko ją unosimy. Nie mówiąc już o kresce eyelinerem... Do tego może dochodzić opadający zewnętrzny kącik oka, który potęguje efekt "smutnego spojrzenia". Makijażystka Adrianna Grotkowska, w bardzo obrazowy sposób pokazuje, czego unikać, a czego trzymać się kiedy malujemy "problematyczne" oko. Podstawowym błędem, jaki wyróżnia, jest aplikowanie cieni tylko na ruchomą powiekę, nie przeciągając ich w kierunku łuku brwiowego - to jeszcze bardziej chowa oczy, bo cień nie jest wtedy widoczny. Kolejny błąd, to rysowanie zbyt grubych kresek eyelinerem na powiece. Kiedy mamy otwarte oczy, kreska wydaje się zasłaniać całą ruchomą powiekę. Wyciąganie kreski do kociego oka należy robić na otwartym oku - wtedy widać, gdzie dokładnie załamuje się powieka. W niektórych przypadkach, aby nie osiągnąć karykaturalnego efektu, "jaskółki" warto po prostu odpuścić. 

Jak powiększyć usta makijażem?

Red Lipstick Monster zna niemal każda z nas, chętnie polegamy na jej radach nie tylko w kwestii makijażu, ale też stylizacji paznokci. Film o tym, jak powiększyć usta makijażem, to must watch dla tych z Was, które narzekają na wąskie i mało wydatne wargi. Przygotuj konturówkę o odrobinę ciemniejszym odcieniu niż pomadka, którą chcesz pomalować usta. Konturówką obrysuj wargi, zaczynając od kącików i rysując linię minimalnie ponad czerwienią wargową. Wypełniamy konturówką wargi i rozcieramy ją tak, aby kontur nie odznaczał się. Teraz czas na docelowy kolor na ustach. Wypełnij wargi przy pomocy pędzelka (jest bardziej precyzyjny). Tip: środek warg możesz zaznaczyć bezbarwnym błyszczykiem, a łuk kupidyna odrobiną rozświetlacza. To jeszcze bardziej powiększy usta!

Jak nakładać róż i obejść się bez bronzera

Róż do policzków usunął się w cień, odkąd Kim Kardashian wypromowała konturowanie twarzy. Wiele osób boi się używać różu, są przekonane że ten produkt powoduje optyczne "pogrubienie" twarzy. Nic bardziej mylnego - odpowiednio zaaplikowany róż do policzków, nie tylko odświeża koloryt cery, ale sprawia że skóra wygląda zdrowo i dziewczęco. Makijażystka Maxineczka, pokazuje nam jak pójść dalej i wykonturować twarz samym różem! Produkt ten położony na kości policzkowe, w połączeniu z delikatnym muśnięciem pędzla "na uśmiechu" daje bardzo ciekawy efekt. Róż możesz położyć też w załamaniu powieki - odświeży spojrzenie!

Kupuj kosmetyki kolorowe z rabatem!

Już w najbliższy weekend (27-29 marca) rusza Szaleństwo Zakupów. W internetowych drogeriach i sklepach polskich marek znajdziesz najlepsze produkty do makijażu w promocyjnych cenach! Sprawdź aktualne kupony: