Seriale na jesień: "Receptura"

„Receptura” to idealna propozycja dla fanów seriali obyczajowych, ale też historycznych! Produkcja w niezwykły bowiem sposób łączy czasy dzisiejsze z przeszłością. Jedną z głównych bohaterek serialu jest studentka architektury Zosia. W tej roli zobaczymy Zofię Wichłacz, znaną m.in. z filmu „Miasto 44”. Kobieta niespodziewanie odnajduje dziennik swojej prababki Marii Kielicz (Agnieszka Więdłocha) i przenosi się do 1936 roku, poznając jej losy. W tle serialu wybrzmiewa dodatkowo rodzinna tajemnica, którą odkryła Zosia po latach. Okazuje się, że pamiątka po babci może na nią ściągnąć wiele niebezpieczeństw. Serial swoją premierę miał 5 września i jest emitowany w stacji TVN i na platformie player.pl 

Seriale na jesień: "Sceny z życia małżeńskiego"

Sceny z życia małżeńskiego to remake kultowego już serialu Ingmara Bergmana pod tym samym tytułem. Tym razem będziemy jednak oglądać współczesną amerykańską parę. Historia, jak sam tytuł wskazuje, opowiada o małżeństwie i wszystkim co się z nim wiążę – miłością, nienawiścią, znużeniem, monogamią i rozwodem. Mira (Jessica Chastain) to pewna siebie kobieta, która spełnia się zawodowo w spółce technologicznej, jednak zaczyna czuć się coraz gorzej w roli żony. Jej mąż, Jonathan (Oscar Isaac) to wrażliwy profesor, który stara się uratować ich związek. Oboje zdają sobie sprawę z tego, że ich małżeństwo nie zepsuło się z dnia na dzień, nie było ku temu jednego powodu czy problemu. Właśnie dlatego tak trudno będzie im odratować ten związek. Dramat psychologiczny to wnikliwa analiza kryzysu małżeńskiego. My jako widzowie czujemy się wręcz jak intruzi czy nieproszeni goście, bo zostajemy wciągnięci do środka czyjejś rozpadającej się relacji. Miniserial można już oglądać na HBO GO.

Seriale na jesień: "The Morning Show"

Sezon drugi tego nagradzanego serialu miał swoją premierę 17 września na Apple TV+. Produkcja opowiada o kulisach pracy w telewizji śniadaniowej. Brzmi jak mało wciągająca fabuła, ale nie dajcie się zwieść. Serial porusza temat telewizji „od kuchni”, ujawnia wszystkie jej grzeszki, również kwestie molestowania seksualnego w pracy. Produkcję warto oglądać głównie dla wybitnej obsady. W serialu występuje śmietanka Hollywood, na czele z Reese Witherspoon, Jennifer Aniston, Steve’m Carellem, Markiem Duplass czy Nestorem Carbonellem.

Seriale na jesień: "Skazana"

Coś dla fanów mrocznych klimatów. „Skazana” opowiada historię na motywach książki Ewy Ornackiej „Skazane na potępienie”. Sędzia Sądu Okręgowego, Alicja Mazur (w tej roli świetna Agata Kulesza), to kobieta, która osiągnęła zawodowy sukces i jest znana ze swojej surowości wobec przestępców. Wydaje się, że w jej życiu wszystko się układa. Do czasu, gdy zostaje oskarżona o zabójstwo, którego nie popełniła i trafia do więzienia. Tam musi przetrwać wśród kobiet, która wcześniej skazała. Za reżyserię serialu odpowiada nominowany w 2010 roku do Oscara, Bartosz Konopka. Oprócz Agaty Kuleszy w produkcji występują: Michał Czernecki. Aleksandra Adamska, Bartłomiej Topa czy Martyna Byczkowska. Ośmioodcinkowy serial jest już dostępny na platformie player.pl

Seriale na jesień: "American Crime Story: Impeachment"

Ryan Murphy nie próżnuje. Po świetnie przyjętym „American Crime Story: Zabójstwo Versace”, przyszedł czas na kolejną część antologii. Tym razem przyjrzymy się jednemu z najgłośniejszych skandali ostatnich lat – romansie byłego prezydenta USA Billa Clintona z Monicą Lewinsky. Ich potajemny związek wstrząsnął całą Ameryką, a Lewinsky została okrzyknięta niszczycielką rodzin, zdrajczynią i stała się ofiarą publicznego linczu. Historia będzie opowiedziana z perspektywy pokrzywdzonej, co sprawi, że nareszcie dowiemy się, co w tamtym momencie przeżywała 22-letnia stażystka. Co ciekawe, prawdziwa Monica Lewinsky jest dzisiaj aktywistką i jedną z producentek serialu. W roli głównej zobaczymy  wschodząca gwiazdę kina - Beanie Feldstein. Obok niej wystąpią takie sławy jak: Sarah Paulson, Betty Gilpin czy Clive Owen. Serial jest dostępny od 7 września na kanale FX. Póki co nie wiadomo, kiedy pojawi się na platformie streamingowej w Polsce. Póki to nastąpi, na Netflixie możecie oglądać dwie poprzednie części antologii: American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona” i „American Crime Story: Zabójstwo Versace”