Zapytałam moje przyjaciółki, które studiowały, a teraz mieszkają w innych miastach, gdzie zabrałyby mnie na drinka, dobre jedzenie lub po prostu zorganizowały małą imprezę dla dziewczyn. Ilość rekomendacji przerosła moje oczekiwania. Jestem zachwycona i gotowa, by kiedyś wszystkie je odwiedzić. Mam nadzieję, że mój (a właściwie nasz) mini-przewodnik wyznaczy wam drogę do naprawdę dobrej zabawy.

Gdzie zorganizować urodziny / girls party / wieczór panieński: Warszawa

W Warszawie nietrudno o znalezienie naprawdę super miejsca na imprezę. Gdybym to ja organizowała imprezę, rozważyłabym jeden z poniższych lokali.

Am'or Eklery i Wino (@amor_ekleryiwino)

Am'or eklery i wino to nowa, trochę nietypowa cukiernia przy Kruczej. Lokal specjalizuje się w eklerach, ale nie tylko słodkich. W ofercie znajdziecie także pozycje wytrawne, np. z łososiem gravlax. Do eklerów zamówimy tutaj (oczywiście) przepyszne wino.

Flaming (@flamingco / @flamingbistro)

W sercu Warszawy lub na Saskiej Kępie. Trochę w stylu francuskim, trochę Hamptons. Zdecydowanie warto właśnie tam zorganizować baby shower, czy wieczór panieński. Jest po prostu pięknie.

Bez Słowa (@bez.slowa)

Zobacz także:

W otoczeniu drzew, nad przepięknym stawem ukryty jest absolutnie czarujący lokal, w którym czas płynie wolnej, a wino smakuje po prostu wybornie. Super na randkę, spotkanie z przyjaciółkami, a nawet wyjście solo.

Paloma (@paloma.nad.wisla / @paloma.inn)

Jeśli chodzi o kuchnię, to Paloma jest zdecydowanym liderem zestawienia. Spędziłam tam sporą część lata, a i zimą chętnie wpadnę. Oczywiście w towarzystwie przyjaciółek.

Gdzie zorganizować urodziny / girls party / wieczór panieński: Kraków

Do mojej przyjaciółki Majki wpadam naprawdę często. Zaliczamy obowiązkowy tour po lokalach. Oto te, które darzymy szczególną sympatią.

Międzymiastowa (@miedzymiastowa)

Pyszne miejsce! Gwarantujemy wam, że wizyta nie skończy się na jednym drinku lub lampce wina...

Bubble Toast (@bubbletoast_krakow)

Tak, to właśnie to słynne miejsce, w którym wypijecie prosseco leżąc w wannie. Nie wiem, jak dla was, ale dla mnie to brzmi, jak plan!

Olio (@olio.napoletana.krakow)

Perfekcyjna neapoletana! W menu wielu opcji wege i vegan. A samo miejsce totalnie insta-friendly. 

Biblioteka (@pl.biblioteka.resto.bar)

Przepiękne, klimatyczne miejsce na zlokalizowane Podgórzu. Moja przyjaciółka chwali obsługę (if you know what i mean) - nie byłam, nie widziałam, ale wierzę na słowo...

Gdzie zorganizować urodziny / girls party / wieczór panieński: Wrocław

Z Anitą znamy się ponad... 20 lat (!), a ona zna Wrocław jak własną kieszeń. O organizacji imprez mogłaby napisać poradnik. Miejsca, które wybrała to crème de la crème spośród popularnych lokali. Mamy nadzieję, że wam również się spodobają!

Papa Bar (@papa_bar_wroclaw)

Podobno drinki są tak wyjątkowe, że w SAMEJ WARSZAWIE nie ma lepszych. Takim rekomendacjom nie można nie ufać.

RAGU Pracownia Makaronu (@ragu_wro)

Miejsce z przepysznym jedzeniem (pasty i desery) i świetnie urządzonym wnętrzem. Zanim się wybierzecie, nie oglądajcie zbyt długo ich Instagrama, a już na pewno nie z pustym żołądkiem!

Klub Cherry (@cherryclubwroclaw)

Idealne miejsce na panieński! Podobno na barze dzieją się cuda...

Gdzie zorganizować urodziny / girls party / wieczór panieński: Lublin

Do Lublina mam szczególny sentyment, ponieważ pochodzi z niego moja druga połówka. O polecenie najlepszych miejsc poprosiłam naszą przyjaciółkę, Karolinę, która w gronie naszych znajomych uchodzi za ekspertkę od super miejsc (jeszcze nigdy nie zawiedliśmy się na jej rekomendacjach).

Puder (@puder_lublin)

Nowość na mapie w Lublina. Śniadaniownia i ciastkarnia, która wieczorem zmienia się w coctail bar. Wystrój glam, czyli róż i złoto. Warto!

ParZona (@parzona)

Wypijecie tutaj najlepszą (dziewczyńską) kawę w mieście i zjecie przepyszne śniadanie. Miejsce wręcz idealne na ploteczki.

Pelier (@pelier_bistro)

Totalnie instagramowe miejsce! Jest pysznie i pięknie. Sałatka z kurczakiem i sosem orzechowym plus proseczko z watą - sztosik. Zrobienie rezerwacji właśnie tutaj to must-have przy okazji wizyty w Lublinie. Do cukierni obok, czyli Pelier Sweets również warto wskoczyć.

Queen Mama (@queen_mama_lublin)

Idealne miejsce na wieczór z dziewczynami! Makaron, pizzunie, ładny wystrój, dużo zieleni!

Nocny Portier (@nocny.portier)

W samym sercu Lublina, świetne drinki, muzyka na żywo. Coctail bar na poziomie!

Gdzie zorganizować urodziny / girls party / wieczór panieński: Łódź

Weronika, na moje pytanie, gdzie zorganizować #GirlsParty w Łodzi odpowiedziała bez namysłu: NA OFFIE! A zatem zabieramy was na Off Piotrkowska i nie tylko.

Len by Bawełna (@lenbawelna_lodz)

Industrialny klimat, doskonałe (a przy okazji instafriendly) jedzenie. Świetne miejsce nie tylko na dziewczyński wypad.

Farina Bianco (@farinabiancosince2008)

Nie na Offie, ale w również w samym centrum. Miejsce, w którym zdecydowanie warto zjeść. Nowoczesny wystrój, spora przestrzeń — aż się prosi o rezerwację.

Drukarnia (@drukarniaskladwinachleba)

Można w niej siedzieć od rana do wieczora, zwłaszcza z dziewczynami!