Życie erotyczne może nabrać rumieńców, jeśli otworzymy się na nowe sposoby sprawiania sobie nawzajem seksualnej przyjemności. Pomagają w tym zabawki erotyczne, do których przekonuje się coraz więcej z nas. Przestają one być gadżetami znanymi z filmów dla dorosłych, a zaczynają być postrzegane jako sposób na urozmaicenie życia seksualnego. Sprawdź, jakie zabawki erotyczne są najlepsze dla niej, dla niego i dla was obojga. Być może zdecydujesz się na przetestowanie jednej z nich!

Zabawki erotyczne urozmaicają życie seksualne?

Jak pokazują badania archeologiczne, zabawki erotyczne były znane już 2 tysiące lat temu, o czym świadczą znaleziska odkryte z czasów panowania chińskiej dynastii Han. W odkrytych w Chinach grobowcach archeologom udało się znaleźć sztuczne penisy, które robiono z drewna, brązu oraz ze szlachetnej kości słoniowej.

Zasadniczo pokutuje przekonanie, że gadżety erotyczne stworzono dla singli, a pary nie będą czerpały satysfakcji z ich wykorzystywania. Tymczasem właśnie podczas gry wstępnej zabawki erotyczne mogą stać się bardzo pomocne. Akcesoria tego typu z powodzeniem można wprowadzić do wspólnej sypialni, ku uciesze obu stron.

Zabawki erotyczne - jak ich używać?

Jeśli zaczniemy myśleć o seksie jako dobrej zabawie i przyjemności przede wszystkim, a nie tylko w kategoriach prokreacyjnych, przekonamy się, że zabawki erotyczne do tego obrazu pasują doskonale. Pamiętajmy, że twórcy gadżetów erotycznych robią wszystko, abyśmy mogli czerpać z ich użycia przede wszystkim ogromną przyjemność. Urozmaicenia wprowadzane do intymnego pożycia nie są niczym złym. Mogą uczynić dobry seks nieziemskim doznaniem.

Na pytanie o to, jak używać zabawek erotycznych, możemy odpowiedzieć – zwykle zgodnie z ich podstawowym przeznaczeniem, choć nie zawsze będzie to takie oczywiste. Używajmy ich tak, jak nam się to podoba, przy obopólnej zgodzie partnerów.

Warto czasem otworzyć się na nowości, jakimi mogą być gadżety erotyczne w sypialni. To dobry sposób na grę wstępną, urozmaicenie pożycia oraz na osiągnięcie większej satysfakcji. Bywa, że orgazm potęgowany przy użyciu zabawek erotycznych jest tak intensywny, jak nigdy dotąd.

Zabawki erotyczne dla kobiet i mężczyzn

Mitem jest postrzeganie zabawek erotycznych jako gadżetów dla samotnych, które pozwalają na skuteczną masturbację. Oczywiście, można ich używać w tym kierunku, ale też sprawdzają się znakomicie dla par. Seks z wykorzystaniem gadżetów erotycznych może przyspieszyć i nawet znacznie ułatwić drogę do szczytowania, tak u mężczyzny, jak i u kobiety. Służą do eksperymentowania w sypialni. Mogą mieć postać designerskich przedmiotów, wyposażonych w nowinki technologiczne, ale też nic nie stoi na przeszkodzie, aby dla par wybrać bardziej analogowe zabawki. Skupmy się na naszej przyjemności i sprawdźmy 10 ciekawych zabawek erotycznych.

Zobacz także:

Zabawki erotyczne - lista top 10 najciekawszych gadżetów:

Zabawki erotyczne - Pierścień erekcyjny

Zabawka erotyczna dla niego, czyli pierścień erekcyjny tak naprawdę jest w stanie zwielokrotnić skalę doznań seksualnych obojga partnerów. Zabawka składa się z dwóch otworów różnej wielkości oraz stożka stymulującego. Mężczyzna powinien założyć na penisa odpowiedni dla niego otwór, a do drugiego włożyć stożek służący do stymulowania łechtaczki. Dzięki tej zabawce erotycznej można utrzymać i wydłużyć erekcję, zwiększając jej intensywność.

Zabawki erotyczne - Kulki waginalne

Nazywane powszechnie kulkami gejszy kulki waginalne są zabawkami erotycznymi, które z pozoru są bardzo proste w budowie. Tymczasem potrafią dostarczyć paniom nieopisaną satysfakcję. To zabawki erotyczne dla kobiet, które umieszcza się w pochwie i nosi przez dowolny czas. Trenują one mięśnie dna miednicy, a przy okazji uelastyczniają pochwę. Wszystko po to, aby zwiększyć przyjemność seksualną. Jeśli te same kulki waginalne wykorzystamy podczas zabaw z partnerem, można urozmaicić grę wstępną, nawet wtedy, gdy rozpocznie się ona poza sypialnią.

Zabawki erotyczne - Dildo dla par

Dildo to zabawka erotyczna dla mężczyzn i dla kobiet. Częściej korzystają z niej panie, ale panowie również mogą mieć przyjemność z ich dilda. Dla par z kolei można polecić zabawkę erotyczną w postaci podwójnego dildo, które ma dwa zakończenia. Krótszą część wprowadza się do pochwy dla stymulacji łechtaczki kobiety, a dłuższa służy do stymulacji partnerki lub partnera i umożliwia ona penetrację analną.

Zabawki erotyczne - Masażer łechtaczki

Nazywany masażerem lub wibratorem łechtaczkowym pozwala na zwiększenie przyjemności i podniecenia podczas gry wstępnej. Taki gadżet erotyczny dla kobiet pobudza łechtaczkę, wejście do pochwy i wargi sromowe po zewnętrznej stronie. Jest łatwy w obsłudze – zwykle wystarczy po prostu włączyć urządzenie. Dobrze jest wybrać taki masażer, który ma ergonomiczny kształt, dopasowujący się do kobiecego ciała.

Zabawki erotyczne - Wibrator sterowany na odległość

Zabawki erotyczne w postaci wibratorów to klasyka wśród gadżetów zwiększających przyjemność z seksu. Można ich używać samotnie lub podczas gry wstępnej z partnerem. Służą do penetracji i stymulacji kobiecych narządów. Ciekawą odmianą jest wibrator sterowany elektronicznie, który można włączyć na odległość, przy pomocy aplikacji na telefon komórkowy.

Zabawki erotyczne - Wibrator do stymulacji punktu G

Specjalnie wyprofilowany wibrator z zagiętą, miękką końcówką, zbudowany z silikonu, ma jedno zadanie – stymulować odpowiednie miejsca w pochwie oraz rzecz jasna punkt G. Jest dyskretny i kompaktowy, wyposażony w kilka prędkości i funkcji. To typ gadżetu erotycznego dla pań, który z pewnością nigdy się nie znudzi.

Zabawki erotyczne - Wibrator królik

Nazwa tego gadżetu erotycznego została zainspirowana kształtem wibratora. Nowe jego modele są pokryte silikonem medycznym, niezwykle miękkim w dotyku. Wibrator jednocześnie stymuluje punkt G, dzięki dwóm silnym silniczkom, które znajdują się w części wewnętrznej i łechtaczkowej. Zapewni on niezapomniane doznania każdej kobiecie.

Zabawki erotyczne - Bezdotykowy stymulator łechtaczki

Zabawka nowoczesna, wykorzystująca nowinki techniczne – Satisfyer Pro Penguin to gadżet w kształcie niepozornego pingwina. Oferuje aż 11 różnych poziomów intensywności, a jego podstawowym zadaniem jest stymulacja łechtaczki i zapewnienie kobiecie przeżycia niesamowitego orgazmu. Jest na tyle skuteczny, że do satysfakcji doprowadza w kilkanaście sekund, dzięki wykorzystaniu technologii delikatnego, precyzyjnego ssania.

Zabawki erotyczne - Jajko z niespodzianką

Przykład zabawki erotycznej dla mężczyzny – jajko z niespodzianką – poręczny masturbator, który ma w swoim wnętrzu kilka miękkich nakładek wielorazowego użytku. Penis stymulowany jest więc na kilka sposobów. Jajka sprzedawane są w zestawie po kilka sztuk, z różnymi fantazyjnymi wypustkami i żebrowaniami, dla zapewnienia mężczyznom pełni satysfakcji seksualnej z masturbacji i z zabaw erotycznych.

Zabawki erotyczne - Masażer prostaty

Gruczoł prostaty u mężczyzny to bardzo wrażliwa strefa erogenna, która odpowiednio stymulowana zapewnia wiele rozkoszy. Gadżet dla mężczyzn z wypustką poruszającą się rotacyjnie, umieszczaną wewnątrz ciała intensywnie stymuluje prostatę, a najeżona wypustkami część zewnętrzna ma delikatnie pieścić krocze. Zabawka jest przeznaczona do sterowania przy użyciu pilota. Może ją w ten sposób obsługiwać także partnerka w sypialni.

Gadżety erotyczne dla par urozmaicą życie seksualne, a niekiedy doprowadzą u partnerów i partnerek do odkrywania siebie nawzajem oraz nowych, wyższych poziomów rozkoszy.