Najciekawsze miejsca w Polsce: Hobbitówa

Na terenie naszego kraju znaleźć można wiele ośrodków oferujących pobyt w nieco bardziej naturalnych warunkach, niż centra dużych miast czy oblegane miejscowości nadmorskie. Doskonałym przykładem takiego miejsca jest Hobbitówa, czyli domek wykonany samodzielnie przez właściciela wyłącznie z surowców naturalnych pochodzących z okolicy. Wyglądem przypomina on budynki, w których mieszkali Hobbici znani nam z książek oraz serii filmów. Co ważne, obiekt jest również przyjazny zwierzętom, które przyjeżdżają tam bezpłatnie.

Najciekawsze miejsca w Polsce: Lapońska Wioska

Kolejne urokliwe miejsce w Polsce, gdzie można pojechać całą rodziną to Lapońska Wioska Kalevala zlokalizowana w odległości 11 km od Karpacza. Obiekt jest objęty patronatem Ambasady Republiki Finlandii i w sposób niemal idealny oddaje klimaty tamtych terenów. Turyści śpią w jednym z trzech rodzajów namiotów, z których niektóre z nich to modele nadziemne wymagające wspięcia się po drabince. Każdy z nich jest ogrzewany i posiada stały dostęp do prądu oraz Wi-Fi.

Najmłodsi podróżni, oprócz zapoznania z fińską kulturą, mogą spędzić czas również w Domku Muminków, w którym zaaranżowano salę zabaw. Na terenie ośrodka znajduje się także zagroda z prawdziwym reniferem oraz kilka psów husky.

Najciekawsze miejsca w Polsce: Kopalnia Soli Wieliczka

Tym razem klasyk na wakacje z dziećmi, czyli Kopalnia Soli Wieliczka. Jeśli ty lub twoja pociecha jeszcze tam nie byliście, jest to dobrym pomysł na krótki wyjazd. Na terenie całego kompleksu istnieją specjalne trasy zaprojektowane z myślą o najmłodszych, a niepowtarzalny klimat tego miejsca trafia w gusta również starszych odwiedzających.

Najciekawsze miejsca w Polsce: dom do góry nogami

Kolejne miejsce warte zobaczenia w Polsce to dom do góry nogami, czyli pomysł pojawiający się w kilku miastach. Najpopularniejszym z nich jest budynek wchodzący w skład skansenu w Szymbarku, jednak podobne konstrukcje znaleźć można także we Władysławowie, Zakopanem, Bydgoszczy, Kołobrzegu, Łebie, Bałtowie, Świnoujściu i Mielnie.

Dom do góry nogami to atrakcja trafiająca w gusta nie tylko dzieci, lecz także dorosłych. Odwrócona konstrukcja, w której miejsce podłogi zastąpił sufit sprawia, że nasz mózg nie jest w stanie odnaleźć się w sytuacji, a wariujący błędnik powoduje zawroty głowy i trudności w utrzymaniu równowagi. Jest to zdecydowanie ciekawe doświadczenie.

Najciekawsze miejsca w Polsce: W Drzewach

Ciekawym miejscem na wakacje z dziećmi jest także ośrodek W Drzewach zlokalizowany w nałęczowskich lasach. W tym miejscu apartamenty przypominają domki na drzewie, jednak posiadają one pełne wyposażenie. W budynku TUJA na gości czeka sauna fińska, strefa zabaw oraz masaże.

Zobacz także:

Najciekawsze miejsca w Polsce: HT Houseboats

Wakacje z dziećmi można spędzić również w niecodziennym ośrodku oferującym noclegi w domkach na wodzie przycumowanych do pomostu. W niektórych z nich umieszczono tarasy widokowe, saunę, a nawet jacuzzi.

Obiekt leży nad Jeziorem Jamno, gdzie z powodzeniem można uprawiać sporty wodne, a odpowiednie sprzęty da się wypożyczyć w samym ośrodku. W tym miejscu organizowane są również szkolenia żeglarskie i pływanie motorówką. Obiekt posiada także specjalny basen dla psów.

Najciekawsze miejsca w Polsce: Energylandia

Wakacje z dziećmi można spędzić w Zatorze, gdzie zlokalizowano największy park rozrywki w naszym kraju. Energylandia to już wakacyjny klasyk, który co roku odwiedzają tysiące turystów z całej Polski i zza granicy. Na terenie obiektu znajduje się kilkadziesiąt rollercoasterów oraz innych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych podróżnych.

Najciekawsze miejsca w Polsce: Farma Iluzji Mościska

Kolejne miejsce warte zobaczenia w Polsce to Farma Iluzji z atrakcjami przenoszącymi w świat magii oraz nieco bardziej przyziemnymi udogodnieniami, takimi jak grille, ogniska, ścianki wspinaczkowe, boiska, plaże oraz pola do piknikowania. Na terenie obiektu znajduje się, między innymi, Latająca Chata Tajemnic, Magiczny Domek, Lewitujący Kran oraz Tunel Zapomnienia.

Najciekawsze miejsca w Polsce: Centrum Nauki Kopernik

Jeśli wolisz spędzić wakacje w okolicach Warszawy, dobrym pomysłem jest udanie się do Centrum Nauki Kopernik wyposażonego w liczne instalacje przedstawiające działanie poszczególnych zjawisk fizycznych. Miejsce to jest gratką zarówno dla małych podróżników, jak i ich dorosłych opiekunów. Jak wiadomo, uczymy się przecież przez całe życie.

Najciekawsze miejsca w Polsce: Europejskie Centrum Bajki

Dobrym pomysłem na wakacje z dziećmi jest także odwiedzenie Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, gdzie znajdziesz interaktywną wystawę zabawy wystrojem przypominającą baśniowy świat. Miejscowość ta jest również kojarzona z Koziołkiem Matołkiem, dlatego na jej terenie nie zabraknie atrakcji związanych z postacią znaną raczej przez starszych odwiedzających.