Rozwód Lady Diany i Księcia Karola

Związek księcia Karola i księżnej Diany od samego początku wzbudzał wiele emocji. Nie powinno więc dziwić, że rozpad małżeństwa był również sprawą wagi państwowej, o której pisały wszystkie media. O kryzysie w związku plotkowano już na wiele miesięcy przeze rozwodem książęcej pary poprzedzonym separacją. Głośno było o licznych romansach zarówno Diany, jak i Karola. Wydarzenie, które przesądziło ostatecznie o rozpadzie związku to romans księcia Karola z miłością z młodzieńczych lat Camillą Parker Bowles. Ciągnąca się latami i ukrywana przed mediami znajomość i kłopoty w związku finalnie doprowadziły do rozstania. Po 11 latach małżeństwa i 4 latach separacji Diana i Karol oficjalnie rozwiedli się w 1996 roku. Rozwód księżnej Diany i księcia Karola był międzynarodowym skandalem, który komentowano na wszystkich krańcach świata. 

Zobacz również:

Księżna Diana kochała księcia Karola aż do śmierci. Przed tragicznym wypadkiem zwierzyła się dziennikarce

KOBIETY KSIĘCIA KAROLA - z kim spotykał się, zanim poznał Dianę?

Mała czarna suknia w stylu Księżnej Diany

 

 

Romans Księcia Karola z Kamilą Parker Bowles

W trakcie rozwodu, w 1994 roku swoją premierę miał film dokumentalny poświęcony  brytyjskiej rodzinie królewskiej. W tym także historii rozstania księcia Karola z ówczesną żoną. Po emisji dokumentu w telewizji odbył się wywiad z księciem. Był to moment, podczas którego Karol miał pokazać się jako osamotniony mężczyzna i tym samym wywołać współczucie wśród poddanych. Jednak gdy podczas wywiadu padło pytanie dotyczące wierności w stosunku do żony, książę wprost przyznał się do długoletniego romansu z Camillą Parker Bowles.

Przeczytaj też:

"Sukienka zemsty" Lady Di

Wyznanie księcia Karola było publicznym ośmieszeniem Lady Diany. Media, jak i poddani, byli przekonani, że po tej sytuacji upokorzona małżonka Windsora unikać będzie publicznych wystąpień. Tego samego dnia, gdy w telewizji został emitowany film, organizowano imprezę charytatywną Vanity Fair w londyńskim Hyde Parku. Na przyjęcie zaproszono Lady Dianę, ale nikt nie spodziewał się, że z niego skorzysta po tak traumatycznych przeżyciach.

Tymczasem Lady Di zaskoczyła wszystkich, a jej kreacja wzbudziła spore emocje. Księżna Diana zjawiła się na imprezie w czarnej mini z głębokim dekoltem i odkrytymi ramionami. Seksowną małą czarną połączyła z cienkimi czarnymi rajstopami i wysokimi szpilkami. Nie zabrakło drogocennej biżuterii. Kreacja łamała wszystkie zasady dworskiej etykiety i w przekonaniu wielu była wyzywająca.

Media uznały, że Lady Di – zakładając zmysłową mini - zagrała Karolowi na nosie. Zamiast odgrywać rolę żony upokorzonej przez kochankę, zemściła się na mężu ponętną kreacją! Dlatego w historii mody zapisała się ona jako „sukienka zemsty”. Po latach od zdarzenia prywatna stylistka Diany Anna Harvey wyznała:

 

Chciała wyglądać jak milion dolarów i tak zrobiła. 

 

Na temat „sukienki zemsty” wypowiedziała się także właścicielka domu aukcyjnego z modą vintage, Kerry Taylor, która sprzedała kilka słynnych kreacji Lady Diany. 

 

Wszyscy nazwaliśmy tę kreację „suknią zemsty”, ponieważ Diana miała ją na sobie tego samego wieczoru, kiedy książę Karol przyznał się do swojego cudzołóstwa z Camillą. Chociaż niektórzy w takiej sytuacji mogliby stwierdzić - 'Nie mogę się tym zmierzyć, nie dam rady' to Diana wyszła w tej sukience i wyglądała niesamowicie. To wielki manifest

 

"Sukienka zemsty" była prawdziwa bronią Diany przeciwko niewiernemu mężowi i wymagającej rodzinie królewskiej. Lady Di w zjawiskowej kreacji pokazała, że jest pewną siebie, niezależną kobietą, która potrafi wyjść z twarzą z każdej sytuacji. 

Zobacz też: