Niemowlę w objęciach prababci: wideo, które porusza

Media społecznościowe pękają w szwach od wszelkiego rodzaju filmików. Często w tak olbrzymiej ilości materiałów ciężko znaleźć coś, co nas naprawdę zachwyci. My mamy dla was wideo z Tik Toka, które rozczuli was i poruszy.

Nagranie zamieściła jedna z mam znana na Tik Toku jako hsparks90. Kobieta dzieli się z Internautami życiem codziennym swojej rodziny i urokami macierzyństwa. Niedawno zamieściła nagranie, na którym pokazała swoją najmłodszą córkę w objęciach prababci. Niemowlę leży spokojnie w ramionach starszej pani. Szczególnie uderzający w tym nagraniu jest połączenie spokoju dzieciństwa i spokoju starości. Widać, że ta dwójka czuje się razem doskonale i wzajemnie przenika miłością.

Więź prawnuczki z prababcią na tym nagraniu jest wyjątkowa. Widać, że podobne odczucia mieli obserwatorzy, których liczba z dnia na dzień rośnie. 

@hsparks90

Nothing like Granny's hugs and kisses. ##Granny ##GreatGrandmother ##myheart

♬ you are my sunshine - Christina Perri

 

Mama widząc zainteresowanie Internautów zamieściła jeszcze jeden filmik z wizyty u prababci. To wideo również skradło serca widzów, zresztą zobaczcie sami:

@hsparks90

Another sweet visit with Granny ##GrannyAndAva ##myheart

♬ Baby Love - The Supremes

Ten rodzaj bliskości pomiędzy starszymi osobami a małymi dziećmi został wykorzystany w pięknym celu między innymi w domach starości. Niedawno pisałyśmy o połączeniu domu dziecka  z domem starości w Kanadzie. Osoby starsze przestają czuć się samotnie, a dzięki obecności dzieci odzyskują radość i energię.

Jak podkreślają pracownicy placówek, obecność dzieci wpływa na seniorów wręcz leczniczo: obniża ciśnienie, a w niektórych przypadkach może nawet zatrzymać postępowanie demencji czy wybudzić z otępienia, w jakim znajduje się część pacjentów. U pensjonariuszy domów opieki połączonych z domem dziecka lekarze stwierdzili poprawę wszystkich funkcji życiowych i powrót zainteresowania życiem. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: "W Kanadzie połączono dom dziecka i dom spokojnej starości. Efekty są niesamowite!"

Zobacz także:

Z kolei w Łodzi funkcjonuje wyjątkowy Dom Międzypokoleniowy, w którym dzieci z domu dziecka spotykają się z osobami starszymi. Pensjonariusze domu dziennego pobytu aktywnie uczestniczą w życiu dzieci. Seniorzy mogą brać udział w przedsięwzięciach realizowanych przez Dom Dziecka i organizować własne inicjatywy, które są okazją do międzypokoleniowej integracji. Funkcjonujące razem grupy służą sobie nawzajem, a ich  potrzeby wzajemne się uzupełniają. Zarówno seniorzy, jak i dzieci oraz młodzież mogą być dla siebie pomocą i towarzystwem.

Przeczytajcie o tym w artykule: