Była z nim do samego końca. „Nie zawsze się zgadzaliśmy. Ale nigdy, przenigdy nie wyobrażaliśmy sobie życia bez siebie. I nigdy nie zapomnieliśmy o tym, co nas łączy” – mówiła jeszcze niedawno. Kiedy świat obiegła wiadomość o śmierci Patricka Swayze, wszyscy jego bliscy podkreślali, jak bardzo był związany z żoną Lisą Niemi. „Za każdym razem, gdy na nich patrzyłam, myślałam, że tak właśnie wygląda para idealna. Stali się jednością, partnerami na całe życie” – mówiła przyjaciółka rodziny, aktorka Kelly Lynch.

Patrick poznał Lisę podczas zajęć tanecznych, które prowadziła jego mama. „Jako syn nauczycielki mogłem się przypatrywać treningom jej podopiecznych. Czułem się jak w sklepie ze słodyczami. Ale kiedy zauważyłem Lisę, poczułem, że będzie kimś ważnym w moim życiu” – wspominał. Nie od razu zaczęli być ze sobą. Na początku, szczególnie po pierwszych randkach, które okazały się katastrofą, Patrick odniósł wrażenie, że pochodzą z innych światów. „Nie mieliśmy ze sobą o czym rozmawiać. Ta 15-latka była najmądrzejszą dziewczyną, jaką spotkałem. Wcześniej chodziłem z cheerleaderkami o imionach Mimi czy Angel i, delikatnie mówiąc, one miały trochę inne podejście do życia. Przez długi czas myślałem, że nie zasługuję na Lisę”.

NA DOBRE I NA ZŁE

Przed ślubem byli ze sobą cztery lata. Zwlekali tylko dlatego, że Lisa nie była pełnoletnia. W końcu po jej 19. urodzinach, w 1975 roku przysięgli sobie wieczną miłość. Pierwsze lata małżeństwa były prawdziwą sielanką. Przeprowadzili się z Houston do Nowego Jorku, żeby robić karierę w tańcu zawodowym. Lisa, z pochodzenia Finka, wspierała też męża w karierze aktorskiej. Kiedy okazało się, że Patrick zagra w „Wirującym seksie”, codziennie ćwiczyła z nim wszystkie taneczne partie. Po premierze on zadedykował jej piosenkę „She’s Like the Wind”, którą nagrał na ścieżkę dźwiękową do filmu. „Jestem szczęściarzem, że kobieta taka jak Lisa jest przy moim boku” – mówił wtedy.

Niestety, niedługo później musieli stawić czoło poważnym problemom. Najpierw w 1982 roku zmarł ojciec Patricka. Załamany aktor zaczął pić. Było z nim naprawdę źle. Doszło do tego, że musiał awaryjnie lądować prywatnym samolotem, którym leciał po pijanemu w towarzystwie swoich psów. Policja znalazła w kabinie 30 piw i otwartą butelkę whisky. Kolejną tragedię przeżyli w walentynki 1990 roku. Wtedy Lisa po raz drugi poroniła. „Czekaliśmy na dziecko przez lata. To był dla nas wielki cios” – opowiadali. Cztery lata później chora na depresję siostra Patricka popełniła samobójstwo. Aktor zdołał oprzytomnieć dzięki żonie i w końcu zdecydował się na leczenie w klinice odwykowej. Także dzięki niej znajdował w sobie siłę do walki z rakiem trzustki, którego lekarze wykryli u niego 20 miesięcy temu. Nawet kiedy był już u kresu sił, podkreślał, że miał piękne życie. „Wszystko zawdzięczam Lisie” – mówił.

ROCKOWE MAŁŻEŃSTWA

Mimo że show-biznes raczej nie promuje długotrwałych związków, tylko przelotne romanse, można znaleźć kilka innych par, które złamały tę regułę.

Zobacz także:

Młodzieńczą miłość, która trwa do teraz, przeżył Bono, lider zespołu U2. Przyszłą żonę poznał w szkole Mount Temple w Dublinie. Ona miała 15 lat, on był tylko o rok starszy. „To był mój pierwszy prawdziwy chłopak” – wspominała Ali Hewson. „Zaczęliśmy być razem w 1976 roku. W tym samym czasie powstało U2. Pierwszy koncert dali na szkolnej sali gimnastycznej, a ja byłam przy tym... Już jako jego dziewczyna”. Teraz Ali na pytanie, czy nie miała ochoty umówić się na randkę z innym mężczyzną, odpowiada, że nigdy nie poczuła znużenia w związku z Bono. „Oczywiście czasami muszę go upomnieć, kiedy po raz kolejny śpiewa w domu tę samą piosenkę. Wtedy powtarzam mu, że nie jestem setką tysięcy jego fanów i mam już trochę dość tej melodii. Ale jego – nigdy”. Kiedy Bono robił wielką karierę, jego żona (pobrali się w 1982 roku) kończyła studia – politologię i socjolgię na uniwersytecie w Dublinie. Była też w ciąży z ich pierwszym dzieckiem, córką Jordan. „To był najtrudniejszy czas dla naszego związku” – tłumaczyła. A nie późniejsze, częste oskarżenia mediów o zdrady czy kolejne skandale muzyka. „To plotki, bzdury wyssane z palca. Jak się kogoś zna tak długo, jest się go pewnym tak jak siebie” – odpierała ataki.

 

Kiedy prawie 27 lat temu Sting wpadł na Trudie Styler, był jeszcze żonaty z aktorką Frances Tomelty. Jednak wystarczyło jedno spojrzenie na wysoką blondynkę i już do sądu trafił pozew rozwodowy. Przez pierwsze lata związku długo musieli walczyć z krytyką. Media oskarżały Trudie o rozbicie małżeństwa znanego już wtedy muzyka, a fani obwiniali ją o spowodowanie rozpadu grupy The Police. Nikt nie dawał wiary, że wzajemna fizyczna fascynacja przerodzi się w trwalsze uczucie. A jednak. Ślub wzięli w 1992 roku. Prosiły ich o to dzieci (teraz mają czwórkę), a poza tym – jak tłumaczy muzyk – obrączka dała Trudie trochę spokoju. „Nawet w tych zwariowanych czasach kawałek metalu na palcu odstrasza fanki przed robieniem głupstw”. Nie są idealną parą. Sting męskie wieczory kończy czasami w barach ze striptizem, a jego żona dość często emocjonalnie reaguje na różnice w ich poglądach (zdarza się nawet, że swoje argumenty podkreśla rzucanymi talerzami). Mimo to wciąż są razem.

POD OBSTRZAŁEM

Z mediami musieli poradzić sobie także książę Karol i Camilla Parker-Bowles. Angielska, a potem międzynarodowa prasa nie mogła wybaczyć brytyjskiemu następcy tronu, że zdecydował się porzucić uwielbianą Dianę dla „kogoś tak antypatycznego i nieatrakcyjnego”. Dopiero, kiedy dziennikarze zaczęli drążyć temat, wyszły na jaw niecodzienne fakty. Karol i Camilla przeżyli romans na początku lat 70. Już wtedy mówił o niej, że jest jak powiew świeżego powietrza. Ich relacji nie zepsuł nawet fakt, że podczas jego służby wojskowej ukochana wyszła za mąż. Dokładnie nie wiadomo, kiedy znowu zaczęli się spotykać. Karol przyznał się do zdrady i związku z kobietą (nie wymienił jej nazwiska) w chwili, gdy jego małżeństwo zaczynało być już tylko fikcją. Niektórzy badacze tematu sugerują, że było to w 1984 roku, zaraz po narodzinach Harry’ego. Oficjalnie Camilla zamieszkała z Karolem po swoim rozwodzie w 1995 roku. Ślub, który odbył się dziesięć lat później, był wielkim wydarzeniem. Państwo młodzi wystąpili w strojach uszytych z tego samego materiału, a wybranka księcia miała pierścionek należący do Królowej Matki.

ZMIANY W SCENARIUSZU

„Nigdy więcej nie wezmę ślubu” – zarzekał się Pierce Brosnan po śmierci pierwszej żony. Trzy lata później poznał Keely Shaye Smith i... zmienił zdanie. Spotkali się w Meksyku, Keely przeprowadzała z nim wywiad dla programu „Entertainment Tonight”. Po kilku randkach stwierdzili, że są dla siebie stworzeni. Dziennikarce imponowały wartości, według których żył jeden z najprzystojniejszych mężczyzn na świecie. „Nie był kobieciarzem. Wręcz przeciwnie – miałam wrażenie, że jest zawstydzony uwagą, jaką poświęcały mu fanki” – wspominała. Po kilku latach związku Pierce oświadczył się Keely. Niestety musieli trzy razy zmieniać datę ślubu. Najpierw na przeszkodzie stanęły zobowiązania zawodowe aktora, później poważną kontuzję odniósł Sean, jego syn z poprzedniego małżeństwa. Blisko trzeciego terminu okazało się, że Keely jest w drugiej ciąży. Ostatecznie pobrali się w sierpniu 2001 roku. „Wcale nie traktowaliśmy tych zmian jako przestrogi czy sygnałów od losu” – żartował Pierce.

O swojego Najseksowniejszego Mężczyznę Świata (według magazynu „People” w 2008 roku) nie musi być zazdrosna także Debora-Lee Furness. Mimo że Hugh Jackman jest młodszy od żony o 13 lat, ich związek jest stawiany jako wzór. Bowiem – jak twierdzą fani aktora – wybrał miłość, a nie powierzchowne piękno. „To pokazuje, że nie jest, jak inne hollywoodzkie gwiazdy, ogarnięty manią świetnego wyglądu i otaczania się idealnymi ludźmi” – pisali internauci na forum. I tak jak pozostali show-biznesowi „odmieńcy”, którzy spędzają życie z jednym partnerem, nie traktuje tego wyczynu jako czegoś wyjątkowego.

PATRICK SWAYZE, LISA NIEMI
Ślub odbył się w ogrodzie jej rodzinnego domu, a wesele urządzili w sali szkoły tańca należącej do matki aktora. „To była piękna ceremonia. Całą ich miłość widać było w pierwszym tańcu młodej pary” – wspominali ich bliscy. W 2008 roku Patrick i Lisa odnowili przysięgę małżeńską

PIERCE BROSNAN KEELY SHAYE SMITH
„James Bond” szybko stracił głowę dla przebojowej dziennikarki. Nawet teraz, kiedy Keely nie wygląda już tak jak kiedyś (ma sporą nadwagę), wciąż uważa ją za najpiękniejszą kobietę na świecie. „Chcę, żeby wszyscy wiedzieli, jak bardzo ją kocham” – mówił ostatnio.

HUGH JACKMAN DEBORRA-LEE FURNESS
Kiedy aktor został Najseksowniejszym Mężczyzną Świata, żartował, że jego żona głosowała na Geroge’a Clooneya. Ona – pytana, czy zwraca jeszcze uwagę na urodę męża – odpowiadała, że teraz zauważa zupełnie inne rzeczy. „Kocham go za to, jaki jest, a nie jak wygląda”.

BONO, ALI HEWSON
„To Ali zawdzięczam swój sukces” – powtarza Bono. Kiedy razem z U2 robił światową karierę, jego ukochana dbała o dom i wychowywała dzieci. „Po koncertach marzyłem, by jak najszybciej wrócić do rodziny. Wciąż tak mam. Tylko z Ali czuję się naprawdę spełniony” – twierdzi.

STING TRUDIE STYLER
Piosenkarz spełnia każdą zachciankę żony. Ostatnio dał jej dwa miliony funtów na nowy biznes. „Kłócą się i kochają. I tak w kółko” – opisują ich znajomi. A media wciąż elektryzuje wiadomość o pięciogodzinnych sesjach tantrycznego seksu małżonków.

CINDY CRAWFORD RANDE GERBER
Pobrali się w 1998 roku. Wcześniej Cindy była związana z aktorem Richardem Gere’em i długo wahała się, czy wziąć drugi ślub. W końcu dała szansę przystojnemu biznesmenowi. I nie żałuje. Nawet teraz, po 11 latach małżeństwa, wciąż trzymają się za ręce podczas spacerów plażą.

KSIĄŻE KAROL CAMILLA PARKER BOWLES
Brytyjczycy do tej pory maja problem z zaakceptowaniem Camilli. Na każdym kroku porównują ją z piękną i ciepłą Dianą Spencer, pierwszą żoną księcia, która zginęła w wypadku. Karol jednak nic sobie nie robi z plotek. Dopiero u boku młodzieńczej miłości pokazał prawdziwe uczucia. Miłość, oddanie i lojalność.