Spotify podsumował 2020. Czego słuchali Polacy w 2020?

Z rankingu Spotify wynika, że rok 2020 nie odbiegał w trendach od poprzednich, a Polacy najczęściej słuchali muzyki krajowej. Podobnie jak w ubiegłym roku w czołówce znaleźli się raperzy. Zapewne nikogo nie zdziwi, że liderem wśród polskich artystów ponownie został Taco Hemingway. Jego singiel „Polskie Tango” zajął czwarte miejsce w zestawieniu najpopularniejszych utworów bieżącego roku.

Na drugiej pozycji znalazł się Quebonafide, którego wielki muzyczny powrót wywołał spore zamieszanie na początku bieżącego roku. „BUBBLETEA” w duecie z Darią Zawiałow wygrało zestawienie najpopularniejszych utworów. W czołowej piątce znaleźli się także Lanek, Bedoes oraz Mata.

W kategorii najpopularniejszych albumów wygrywa Mata i jego „100 dni do matury”. Artysta został uznany za jednego z najważniejszych twórców młodego pokolenia. Na czwartym miejscu znalazła się Sanah ze swoim studyjnym albumem „Królowa Dram”.

Wśród podcastów pierwsze miejsce należy do kanału „Kryminatorium”. Tuż za nim znaleźli się: „Ja i moje przyjaciółki idiotki”, „Dwóch Typów Podcast”, „Tu Okuniewska” oraz debiut, „Kwadrans na angielski”.

Spotify podsumował 2020. Czego słuchał świat?

Najpopularniejszym artystą 2020 roku okrzyknięto portorykańskiego rapera Bad Bunny'ego, który zajął również najwyższą pozycję w kategorii najpopularniejszy album. Jego krążek "YHLQMDLG" użytkownicy Spotify przesłuchali aż 3,3 miliarda razy, a suma odtworzeń jego wszystkich utworów sięga 8,3 miliarda! W top 3 nie zabrakło miejsca dla Drake’a, który był najpopularniejszym artystą w 2015, 2016 i 2018r. oraz dla kolumbijskiego piosenkarza J Balvina.

Na wysokiej pozycji uplasowała się również Billie Eilish, która kolejny raz otrzymała miano najpopularniejszej piosenkarki świata. Tuż za nią znajdują się artystki, które w tym roku powróciły z nowymi albumami, czyli: Taylor Swift, Ariana Grande, Dua Lipa i Halsey.

Najpopularniejszym utworem bieżącego roku pozostaje „Blinding Lights” zespołu The Weeknd, który od jesieni 2019 roku podbija listy przebojów i cieszy się ogromną sympatią wśród słuchaczy. W ostatnim czasie zdobył aż 1,6 miliarda odtworzeń! Kolejne miejsca w czołówce zajmują kolejno: "Dance Monkey", Tones And I, "The Box" Roddy'ego Riccha, "Roses - Imanbek Remix" Imanbek i SAINt JHN oraz "Don't Start Now" Duy Lipy.