Monika Rosca zamiast aktorstwa wybrała muzykę - ukończyła prestiżowe szkoły i została cenioną pianistką. Karolina Sawka postanowiła iść za ciosem i zdawać do szkoły teatralnej. Absolwentkę łódzkiej filmówki mogliśmy po latach od debiutu zobaczyć m.in. w serialu "M jak miłość". Jak obie mówią, Nel pozostanie z nimi na zawsze.

Co dziś robi i jak wygląda Monika Rosca?

Monika Rosca zagrała w pierwszej ekranizacji "W pustyni i w puszczy". Miała wówczas zaledwie dziewięć lat. Reżyser Władysław Ślesicki podobno od razu wiedział, że to właśnie ona będzie idealnie pasować do wybranego już Stasia Tarkowskiego (w tej roli Tomasz Mędrzak). Była charakterystyczna - delikatna i naturalna, miała wyraziste spojrzenie, a przed kamerą czuła się jak ryba w wodzie.

Film (a później miniserial) był hitem - otworzył przed Moniką Roscą drzwi do kariery, jednak ta, ku zaskoczeniu widzów, nie zdecydowała się pójść w stronę aktorstwa. Wybrała  muzykę. Po zakończeniu produkcji powróciła do nauki gry na fortepianie i flecie. Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina oraz Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Dziś jest uznaną pianistką. Koncertowała w wielu miejscach na świecie, m.in. w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii czy Korei Południowej. Jest też laureatką wielu konkursów pianistycznych, m.in. Rina Sala Gallo w Mozie, czy konkursu im. Miłosza Magina w Paryżu.

Udało mi się zostać koncertującą pianistką. Dużo gram sama, ale też ze stałym zespołem kolegów. Często gramy w kościołach, szkołach, hospicjach. Daje mi to dużo radości - powiedziała w rozmowie z "Życiem na Gorąco".

Zapytana przez tv regionalna o wspomnienia z planu powiedziała, że choć warunki afrykańskie nie były łatwe, miło wspomina przygodę z filmem:

To było fascynujące być w Afryce, chociaż warunki były ciężkie [...] Przedłużone, fantastyczne, choć trudne wakacje - przyznała ze śmiechem Monika Rosca.

Zobacz także:

Co dziś robi i jak wygląda Karolina Sawka?

Córkę rysownika Henryka Sawki z roli Nel pamięta młodsze pokolenie. 

Karolina Sawka również weszła do świata show-biznesu jako kilkuletnia dziewczynka. U boku takich sław, jak Andrzej Strzelecki, czy Krzysztof Kowalewski zadebiutowała w 2001 roku. Dziś jest zawodową aktorką. Zagrała w serialach "Pierwsza miłość" i "M jak miłości" oraz w filmie fabularnym "Soyer" (2017). Młoda aktorka często podkreśla, że talenta artystyczny zawdzięcza rodzicom. Karolina Sawka poza rozwijaniem kariery aktorskiej zajmuje się także ceramiką i rzeźbiarstwem. Prowadzi nawet warsztaty dla najmłodszych.

Wciąż poszukuję własnej drogi artystycznej. Jedno i drugie się nie wyklucza. Znajduję ogromną satysfakcję w samym procesie tworzenia. Mogę dzięki temu pokazać, co mi się podoba, co siedzi mi w duszy. Podobnie jest z aktorstwem - powiedziała niedawno w rozmowie z "Rewią".

Jak dziś wyglądają Monika Rosca i Karolina Sawka? Ich najnowsze zdjęcia zamieściliśmy w galerii!

ZOBACZ TEŻ: Syn Kayah i Rink Rooyensa skończył 22 lata. Producent pokazał, jak dziś wygląda Roch