Monika Krzywkowska wygrała walkę z rakiem

Monika Krzywkowska to aktorka znana widzom między innymi z seriali "Samo życie", "M jak miłość" czy "39 i pół tygodnia".

Monika Krzywkowska po raz pierwszy przyznała się, że ma czerniaka cztery lata temu. Ostatnio będąc w programie "Dzień dobry TVN", aktorka wróciła do tamtych trudnych momentów swojego życia i opowiedziała, jak dowiedziała się o chorobie.

Prasując rano przed telewizorem, oglądałam "Dzień dobry TVN" z panią dermatolog, która mówiła o różnych rzeczach, na które trzeba uważać. Zauważyłam, że mam znamię, które podpada pod ten niedobry opis. Wasz program sprowokował mnie do tego, żeby wyruszyć i zbadać, co to jest. Wtedy okazało się, że to niestety jest złośliwe, nie było ku temu wątpliwości. - wyznała Monika Krzywkowska.

Jak dodała aktorka wczesne zdiagnozowanie raka, który okazał się złośliwym, pozwoliło jej wygrać walkę z nowotworem.

Skończyło się szczęśliwie dla mnie. To było tak wcześnie odkryte, że nie zdążyłam doświadczyć najgorszych stron walki z rakiem. Ten czerniak jest czymś tak okropnym, ale można przez to przejść, jak jest szybciutko wykryty, a można go też nie przeżyć. - dodaje Krzywkowska.

Monika Krzywkowska - aktorka filmowa i teatralna

Monika Krzywkowska kojarzy się widzom głównie z ról serialowych. Największą popularność przyniosła jej rola Teresy Jankowskiej-Szpunar w serialu "Samo życie". Wystąpiła również w serialu "M jak miłość", a teraz dołączyła do nowego sezonu serialu TVN "39 i pół". Aktorka wyznała, że po dziesięciu latach nie spodziewała się, że dołączy do ekipy przy okazji kręcenia drugiego sezonu. "Już byłam przymierzana do roli, być może żony, którą zagrała Daria Widawska. Miałam poczucie, że jest szansa, że zaistnieję w tym serialu, ale tak się nie stało. Nie liczyłam na drugi sezon. Minęło 10 lat ... więc to dla mnie niespodzianka" - mówi aktorka dla "DDTVN".

Monika Krzywkowska wystąpiła również w obsypanym Złotymi Lwami filmie Krzysztofa Zanussiego - "Życie jako choroba przenoszona drogą płciową". W 2012 roku została nagrodzona „Feliksem Warszawskim” za pierwszoplanową rolę żeńską w spektaklu „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Agnieszki Glińskiej w Teatrze Współczesnym w Warszawie.

Monika Krzywkowska ma na swoim koncie również role dubbingowe do "Kopciuszka", czy "Jeźdźca znikąd".

Monika Krzywkowska o akceptacji siebie

Monika Krzywkowska wyznała, że miała problem z akceptacją siebie na ekranie. Czy lata doświadczenia to zmieniły?

Troszeczkę bardziej, nie wiem czy na to wpłynął dystans, jaki się zyskuje z biegiem lat i konieczność oglądania swojej pracy. Bardziej się przyzwyczaiłam do tego, że siebie widzę i przestałam się męczyć tym widokiem, ale początki miałam trudne - wyznała aktorka.

Jest to niezwykle cenne, że osoby publiczne otwarcie mówią o swoich doświadczeniach. Chociaż wiemy, że nie jest to łatwe, to wyznania takie jak Moniki Krzywkowskiej, czy dziennikarki Anny Puśleckiej "oswajają" nas z tematem nowotworów. To również jasny przekaz do wszystkich chorych: "Nie jesteście sami, nie zamykajcie się ze swoją chorobą w czterech ścianach. Wyjdźcie i walczcie".

Przeczytaj także: Anna Puślecka pokazała, ile kosztuje ją "śniadanie". 600 zł - to dzienny koszt leku na raka piersi

Kobieta.pl wspiera Polki w walce z rakiem

W serwisie kobieta.pl przez cały październik poruszamy tematy związane z nowotworami. Razem z ekspertami dostarczamy wam merytoryczne porady i artykuły. W ten sposób chcemy szerzyć świadomość na temat profilaktyki raka. Będziecie mogły również przeczytać i obejrzeć wywiady z niesamowitymi bohaterkami, podopiecznymi fundacji Rak’n’Roll, które musiały zmierzyć się z nowotworem. 

Dodatkowo zapraszamy Was na bezpłatne konsultacje z ekspertami z Ośrodka CENTRUM w Warszawie i Gdańsku. Dzwoniąc i podając hasło "różowa wstążka" możecie porozmawiać i otrzymać fachową pomoc, dzięki której może łatwiej będzie Wam poradzić sobie z chorobą.

Numer telefonu do Ośrodka to: 696 340 609.

Jeśli Was ten problem nie dotyczy, powiedzcie o naszej akcji swoim znajomym, przyjaciółkom, może w rodzinie macie kogoś, kto zmaga się z nowotworem.