Monika Jagaciak w ciałopozytywnym wpisie na Instagramie

Monika Jagaciak, która karierę modelki rozpoczęła jako 13-latka, właśnie rozpoczyna kolejny etap życia - wkrótce zostanie mamą. Swój błogosławiony stan modelka długo trzymała w tajemnicy, a informacja o tym, że spodziewa się dziecka przedostała się do sieci zaledwie w ostatnich tygodniach i to wcale nie za sprawą samej zainteresowanej, ale jako migawka z baby shower przyszłej mamy, którą upubliczniła jedna z przyjaciółek Jagaciak.  

W tym wieku kobiety najczęściej rodzą pierwsze dziecko: nowe badania

JAC spodziewa się maleństwa z mężem Branislavem Jankicem, serbskim fotografem, z którym sformalizowała związek przed dwoma laty. Ciąża wyraźnie służy modelce. Na swoim Instagramie opublikowała piękne zdjęcie eksponujące spory już brzuszek, a także pierwsze rozstępy na piersiach, pod którym zamieściła wzruszający wpis:

Monika Jagaciak o rozstępach w ciąży

"Nigdy nie byłam bardziej dumna ze swojego „letniego” ciała, rozstępów i tego, jak ono się powiększa.” - napisała pozując przed obiektywem w pełnej afirmacji pozie. 

To ważny przekaz dla wszystkich młodych mam: warto na zmieniające się w ciąży ciało spojrzeć łaskawszym okiem, a zmiany potraktować jako część wyjątkowego procesu prowadzącego do całkowicie nowego doświadczenia - nie chodzi tylko o macierzyństwo, ale też o kobiecość: poznanie i doświadczenie swego ciała w całkowicie nowej roli, w której ono samo najlepiej wie, jak się odnaleźć. Intuicja i zgoda właśnie pozwolą doświadczyć początków tej wspaniałej przygody w łagodny, dający radość i satysfakcję sposób. Brawo, Monika!