Nie tylko ponadczasowe projekty z ubiegłych sezonów, które wciąż pozostają w modzie, ale również ponowne wykorzystywanie wyprodukowanych już ubrań - oto trendy, które stają się coraz bardziej popularne. Nie jest w końcu tajemnicą, że jeśli chcemy zacząć żyć bardziej świadomie i ekologicznie, powinniśmy z większą uwagą podchodzić nie tylko do tematu diety, segregacji czy nadmiarowego generowania śmieci, ale także… mody.  

Trendy 2021 roku, które z nami pozostaną

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanek popularnych butów workerów. Ten najgorętszy trend z wybiegów będzie popularny również w 2022 roku. Nie dziwi nas zupełnie, że przyjął się tak dobrze - to obuwie możesz z powodzeniem nosić zarówno do eleganckiej sukienki, jak i codziennych spodni. Zakup workerów w wersji czarnej, beżowej lub białej tworzy wiele możliwości pięknego zwieńczenia rozmaitych stylizacji (według raportu Allegro właśnie te kolory były najczęściej wybierane w ubiegłym roku). Delikatnie podwyższona podeszwa workerów optycznie wydłuża sylwetkę, ponadto są one uniwersalne i wygodne. To z całą pewnością elementy, które mają wpływ na ich rosnącą popularność. Pamiętaj jednak, aby zadbać o odpowiednią pielęgnację swojego obuwia (tym bardziej, jeśli jest ze skóry naturalnej). Będziesz wówczas mogła spokojnie cieszyć się tym modelem jeszcze przez kilka następnych sezonów.

All white look? I w tym przypadku postaw na ubrania oraz dodatki z poprzedniego sezonu. Z raportu Allegro wynika, że w 2021 roku już co 2 wybór klientów padał na biele, dodatkowo co 10 sukienka była kupowana w tym właśnie kolorze. Jeżeli jesteś posiadaczką białych rzeczy (albo masz w planach wzbogacić o nie swoją garderobę), możesz śmiało zdecydować się na biały total look - będzie on popularny szczególnie latem 2022. Białe, zachwycające kreacje pojawiły się bowiem na pokazach u znanych projektantów, m.in. Michaela Korsa. Garnitury, sukienki, a może spodnie? Pełna dowolność - w końcu moda to zabawa!

Wielu z nas potrzebowało trochę czasu, aby przekonać się do powrotu dzwonów. Badania Allegro wyraźnie pokazują jednak, że w 2021 roku wyszukiwaliśmy spodni o tym fasonie aż dwukrotnie częściej niż w roku ubiegłym. Czy dzwony staną się nieodłącznym elementem naszych codziennych stylizacji? Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że tak! Warto przy tym postawić na jeans, który w 2022 roku ponownie wróci do łask.

A co z bucket hats? W ubiegłym roku na Allegro sprzedano ich ponad 52 tysięcy (czyli średnio 8 sztuk każdej godziny), a w ciągu 24h wpisywano to hasło w wyszukiwarkę Allegro nawet... 1399 razy. Wygląda więc na to, że bucket hats pokochałyśmy całym sercem (m.in. za sprawą Hailey Bieber czy Belli Hadid) i w sezonie 2022 nie pożegnamy tak szybko tego stylowego, uroczego nakrycia głowy.

Ubrania z drugiej ręki – dlaczego warto?

Chyba nie trzeba już nikogo przekonywać, że kupowanie używanych ubrań niesie ze sobą szereg pozytywnych następstw. Dzięki takim działaniom oszczędzamy więc wodę, nasze środowisko staje się mniej zanieczyszczone, ilość toksyn, które się do niego dostają, jest ograniczona, a ślad węglowy - zniwelowany. Poza tym nie generujemy wówczas dodatkowych śmieci. Nadawanie drugiego życia ubraniom znacznie zmniejsza ilość odpadów trafiających na wysypiska. Maksymalne wykorzystywanie surowców pozwala nam zatem tworzyć obieg zamknięty i w pełni wykorzystywać potencjał wyprodukowanych już rzeczy.

Obecnie istnieją już intuicyjne, proste w użytkowaniu platformy, które umożliwiają nam kupowanie i sprzedawanie używanych rzeczy. Jednym z miejsc, które cieszy się ostatnio ogromną popularnością, jest Allegro Lokalnie. To przestrzeń, która umożliwia nam szybkie i niezwykle proste pozbycie się rzeczy, których nie będziemy już nosić. Poza tym możemy tam kupić (często nowe) ubrania, z których zrezygnował ktoś inny - a to wszystko w dużo niższej cenie.

Zobacz także:

Getty Images

Allegro Lokalnie – kupuj i sprzedawaj używane ubrania w 2 minuty

Jesienią 2021 roku Allegro Lokalnie, odpowiadając na oczekiwania klientów, uruchomiło nową aplikację mobilną. Umożliwia ona wystawienie przedmiotów na sprzedaż w zaledwie 2 minuty. Wystarczy więc wypełnić krótki formularz, aby pozbyć się zalegających w naszej szafie, używanych rzeczy. Zarabianie pieniędzy i troska o środowisko w jednym? To obecnie bardzo proste. 

Złota zasada? Nie wyrzucaj ubrań i dodatków z poprzedniego sezonu. Kupuj świadomie, wybierając produkty wysokiej jakości. Wykorzystuj je jak najdłużej, a tworząc stylizację baw się detalami. Warto przy tym pamiętać, że zaopatrzenie garderoby w klasyczne, ponadczasowe ubrania pozwoli nam cieszyć się nimi jeszcze dłużej.