Miodowy blond

Jeśli zawsze marzył się wam blond, ale zawsze była jakaś wymówka, teraz jest wasz czas! Jeszcze nigdy nie było tak, że tyle różnych odcieni blondu było na wyciągnięcie ręki. I w trendzie – choć na pierwszy rzut oka zdaje się, że wzajemnie się wykluczają, jest dokładnie przeciwnie. Wiosną mamy ochotę na coś nowego, świeżego, na eksperymenty. No i aż kusi, żeby czymś się wyróżnić: nie tylko pokazać się w opozycji do „dawnej” siebie, ale też odróżnić od innych – bo trendowi na piękny blond na wiosnę naprawdę trudno się oprzeć! Nie tak dawno wszystkie serwisy rozpisywały się na temat skandynawskiego odcienia jasnych włosów oraz tych siwych, które po latach pozostawania w cieniu wracają do łask. Ale spokojnie, te z was o cieplejszej karnacji, które uciekają od chłodu nawet na poziomie barw, także będą miały używanie! Wystarczy przypomnieć sobie zdjęcia gwiazd: pamiętacie miękkie pukle Giselle Bundchen, krótkie proste cięcie Claire Danes czy ciepłe refleksy u Sienny Miller? Zapadły nam w pamięć nie tyle ze względu na fryzurę, co właśnie ten kolor!

Miodowy blond – najmodniejszy odcień blondu na lato

Swoją drogą honey blonde to także super ciekawa alternatywa dla czarnoskórych kobiet. Umówmy się: przy tak mocnym pigmencie jak u Afroamerykanek samo odbarwianie nie wystarczy, a odcienie, które same znamy i po które sięgamy są jednak zazwyczaj dedykowane całkiem innym karnacjom, niż te u ciemnoskórych amatorek farbowania. Plus - szlachetny bursztynowo-brązowawy pigment honey blonde robi swoje; nic dziwnego, że to ulubione rozwiązanie wszystkich tych, które mają słabość do jasnych refleksów i nie mogą oprzeć się eksperymentom z włosami. Wystarczy pomyśleć o Beyonce – wyobrażacie ją sobie w innym kolorze?

Komu pasuje miodowy blond?

Miodowy blond jest kolorem o ciepłym odcieniu, co sprawia, że jest bardzo uniwersalny. Pasuję do każdej długości włosów i pięknie będzie wyglądać zarówno z grzywką, jak i bez niej. Miodowy blond najlepiej będzie jednak wyglądać u kobiet o równie ciepłym typie urody. Nie wiesz, czy to właśnie o ciebie chodzi? 

Typy urody podzielone są na cztery pory roku: zimne to zima i lato, natomiast ciepłe to wiosna i jesień. Urodę typu „wiosna” cechuje delikatna, jasna karnacja o złocisto-beżowym odcieniu, jasne włosy i oczy o mało wyrazistym kolorze jak zielono-szare, niebiesko-szare, jasne niebieskie czy jasne złoto-brązowe. Dla takich kobiet najlepszym wyborem będzie jasny miodowy blond. Urodę typu „jesień” wyróżnia jasna karnacja, skłonna do opalania się na czerwono, oczy w mocnym kolorze zieleni, brązu, lub intensywnego niebieskiego i włosy w ciepłej tonacji. Panie o takim typie urody najlepiej będą prezentować się w ciemnym miodowym blondzie. 

Jak osiągnąć perfekcyjny honey blonde na włosach?

Honey blonde będzie prezentował się szczególnie wdzięczne nie tylko wczesną wiosną, ale także wtedy, gdy skórę musną cieplejsze promienie słońca, a więc u progu lata. Tak naprawdę można pokusić się samodzielność i sprawić sobie honey blonde własnym sumptem – wiele marek ma w swojej ofercie taki odcień, choć zdecydowana większość kobiet czuje się pewnie w kwestii koloryzacji dopiero wtedy, gdy oddaje się w bezpieczne ręce specjalisty.

Pielęgnacja miodowego blondu

Honey blond jest wymagającym kolorem, jeśli chodzi o pielęgnację. Żeby zachować jego złocisty, miodowy odcień, musisz pamiętać, żeby raz na jakiś czas wykonywać specjalną fioletową płukankę, która zniweluje żółte tony. Jeśli jesteś naturalną brunetką, osiągnięcie blondu miodowego będzie wymagało wielu godzin pracy fryzjera, dlatego po koloryzacji zadbaj o odpowiednie nawilżenie włosów. Podstawą w pielęgnacji każdego rodzaju blondu, nie tylko miodowego, jest olejowanie. Bez tego twoje włosy będą wyglądały na suche i zniszczone, nawet po wizycie u profesjonalnego fryzjera. Warto pamiętać też o serum, które wygładzi końcówki i zapobiegnie ich rozdwajaniu się. Pamiętaj, że każdy kolor najpiękniej wygląda na zdrowych i zadbanych włosach.