Niedbałe warkocze (takie ostatnio noszą Doda, Maja Bohosiewicz, Beyonce i Nicole Kidman) lub misternie uplecione korony à la Julia Tymoszenko. Takie fryzury proponują nam już od jakiegoś czasu fryzjerzy pracujący dla najlepszych projektantów. Szczerze przyznajemy, że takie uczesania bardzo nam się podobają i wróżymy, że fryzury z warkoczami będą hitem tego lata!

Niedbały warkocz

Tę fryzurę zrobisz najłatwiej. Wetrzyj we włosy odrobinę pianki nadającej objętość, wysusz je (podczas suszenia opuść głowę w dół) i lekko natapiruj. Zbierz włosy na jedną stronę, a na wysokości ucha zacznij zaplatać luźny warkocz. Nie przejmuj się wystającymi kosmykami, tak właśnie ma być!

Warkocz korona

Na środku głowy zrób przedziałek. Włosy zbierz do tyłu, zapleć warkocz i owiń nim głowę (przyczep go za pomocą spinek wsuwek). To uczesanie z warkoczem jest dla osób o długich włosach.

Misterne sploty

Aby wykonać bardziej zaawansowaną fryzurę z warkoczami pomocna może okazać się mama lub koleżanka. Zobacz w naszej galerii jak spleść i upiąć włosy i pokieruj swoje prywatne fryzjerki. Na głowie mile widziane będą w tym roku warkocze francuskie, kłosy i dobierane. Z własnego doświadczenia wiemy, że możliwe jest także samodzielne zaplatanie bardziej skomplikowanych form. Trzeba tylko ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć…

 

Jak się Wam podobają takie fryzury z warkoczami? Czy same chciałybyście mieć coś takiego na swojej głowie? Czy tak się czeszecie?