Modne fryzury na wiosnę 2021: grunge bob

Bob w stylu grunge inspirowany jest kultowymi zespołami rockowymi z lat 90. Jeśli jesteś fanką Nirvany lub po prostu masz w sobie tyle odwagi, by przełamać nudę, ta fryzura jest właśnie dla Ciebie. Grunge bob charakteryzuje się przedziałkiem na środku głowy, jednak nie może być on precyzyjny. W tej fryzurze chodzi właśnie o pewnego rodzaju niedbałość i niedopracowanie. Jest łatwa do stylizacji i nie zajmuje dużo czasu. Taki rodzaj boba może, ale nie musi, mieć również grzywkę. Fryzura wygląda ciekawie zarówno w zestawieniu z mocnym makijażem i grunge’owymi ubraniami, jak i w nieco bardziej stonowanej wersji.

Grunge bob: jak stylizować?

Stylizacja grunge boba nie wymaga specjalnego sprzętu, ani kosztownych produktów. Chodzi o uzyskanie estetycznego nieładu, dlatego możesz układać go tak naprawdę, jak tylko chcesz. Wystarczy, że użyjesz swojego ulubionego środka do stylizacji fryzur i wgnieciesz go we włosy, nadając im wyjątkowy i niepowtarzalny kształt. Jeśli jednak twoje włosy zbyt szybko powracają do naturalnego ułożenia i efekt nie do końca cię satysfakcjonuje, możesz skorzystać z cieniowania włosów na całej ich długości.

Zobacz też: Fryzury do pracy - proste, szybkie i eleganckie uczesania do biura i nie tylko

Grunge bob: komu pasuje?

Grunge bob pasuje każdemu, kto nie boi się odważnych fryzur. Kształt twarzy, długość i kolor włosów nie odgrywają tutaj tak dużego znacznego. To cięcie z pewnością nie sprawdzi się u osób, które lubią klasykę i rzadko decydują się na jakiekolwiek zmiany. Ze względu na małe wymagania, ta fryzura świetnie sprawdzi się u tych z Was, które nie mają czasu na długie układanie włosów każdego ranka.

Courtney Love i Kurt Cobain - ikony stylu grunge w latach 90