Modne fryzury na jesień: choppy bangs, czyli poszarpana grzywka 

Modne fryzury na 202` w większości zakładają skrócenie grzywki. Grzywka dodaje dziewczęcości, odświeża i odmładza cerę, ale nie oszukujmy się - nie jest łatwa w stylizacji. Tym razem jest inaczej: choppy bangs, czyli poszarpana, nieregularna grzywka, to cięcie dla każdego rodzaju włosów. Tej fryzurze nie przeszkadza wilgoć jesiennego powietrza, czy poranny pośpiech, wygląda świetnie również przy kręconych włosach. 

Komu pasuje grzywka choppy bangs?

Krótka grzywka typu choppy wyrówna proporcje przy twarzy pociągłej, zaokrągli twarz i podkreśli ładnie wystylizowane brwi. Dłuższa, poszarpana grzywka wysmukla, szczególnie jeśli wybierzemy opcję przypominającą nieco curtain bangs, czyli kosmyki okalające cerę. Choppy bangs będzie też wyglądać świetnie z włosami ściętymi na klasycznego boba.

Choppy bangs – jak układać włosy

Grzywka ukrywa zbyt wysokie czoło i jest świetną oprawą dla twarzy. Niestety czasami wymaga odpowiedniej stylizacji, żeby dobrze się prezentowała. Najważniejsze jest oczywiście cięcie. Jeśli  masz wątpliwości, czy sama dobrze obetniesz włosy, oddaj się w ręce specjalisty. Dobrze obcięta grzywka to połowa sukcesu. Później praktycznie włosy będą układać się same. Jak łatwo wystylizować choppy bangs?

  1. Jeśli masz nieświeże włosy, umyj je i po wytarciu ich ręcznikiem nałóż na całość piankę lub krem do stylizacji włosów. Jeśli nie chcesz myć całej głowy, możesz zamoczyć jedynie grzywkę. Wtedy produkty do stylizacji nałóż tylko na jej końce. 
  2. Wysusz włosy na grubej szczotce. Jeśli jej nie masz, używaj suszarki z głową w dole. Suszenie to pierwszy etap stylizacji. Dobrze wykonany sprawi, że fryzura nabierze objętości, a grzywka będzie uniesiona i gotowa na dalsze kroki. 
  3. Kiedy będziesz mieć już suche włosy, zawijaj pasma na szczotkę do tyłu, odsuwając włosy od twarzy. 
  4. Całość utrwal lakierem. 

Jakie są zalety grzywki choppy bangs?

Większość z nas nie decyduje się na grzywkę dlatego, że jest ona problematyczna w stylizowaniu i zajmuje dużo czasu. Jeśli marzy ci się zmiana fryzury, ale nie chcesz spędzać godzin przed lustrem, właśnie dla ciebie jest choppy bangs! Największą zaletą grzywki jest to, że nie wymaga specjalnego stylizowania. Wystarczy dobrze ją wysuszyć lub pozwolić jej wyschnąć z odrobiną produktu żelu czy pianki do włosów. Jakie jeszcze są zalety grzywki choppy bangs?

  • Łagodzi rysy twarzy,
  • ukrywa wysokie czoło,
  • wizualnie odmładza,
  • dodaje kobiecości,
  • wygląda korzystnie na każdej długości włosów.