Zespół Downa - w różnorodności jest nasza siła!

24-letnia Grace Strobel to pierwsza w historii modelka z zespołem Downa w Stanach Zjednoczonych reklamująca kosmetyki. Wiele osób komentuje to wydarzenie jako wielki przełom w świecie beauty.

- Jestem podekscytowana, że mogę być ambasadorką Obagi. Myślę, że osoby niepełnosprawne, tak jak ja, bardzo często czują się niewidzialne. Dlatego zostałam influencerką, by móc uzmysławiać ludziom wartość każdego człowieka. Mam wrażenie, że marka, którą teraz reprezentuję, właśnie tak patrzą na innych. Patrzą w nasze twarze i serca i widzą piękno w każdym z nas. Być nieustraszonym. Być silnym, aby stanąć w obronie innych. I czuć się pięknie we własnej skórze – komentuje Grace Strobel.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Obagi Clinical (@obagiclinical) Paź 13, 2020 o 9:04 PDT

 

Zobacz też: Modelka z zespołem Downa została twarzą Gucci Beauty

To nie przypadek, że właśnie Obagi zaproponowała kontrakt reklamowy Grace Strobel. Marka Obagi promuje SKINclusion, wspierając Międzynarodową Organizację Różnorodności Kulturowej.

- Jestem bardzo dumna, że mając zespół Downa mogę zamienić moje cierpienie w jakiś ważny cel – pomóc innym uwierzyć w siebie. Myślę, że czasami ludzie boją się tego, czego nie rozumieją. Tymczasem my też jesteśmy konsumentami, a nasze życie ma sens – mówi Grace Strobel. – Inicjatywa SKINclusion marki Obagi pomaga docenić piękno różnic i nie bać się tych różnic między nami. Bycie ich ambasadorką jest spełnieniem moich marzeń, bo daje mi głos. Zależy mi na tym, osoby niepełnosprawne czuły się docenione i włączone w życie całego społeczeństwa – dodała modelka, która wierzy, że współczesne social media i takie firmy jak Obagi dają szansę na wyjście osób niepełnosprawnych, w tym osób z zespołem Downa, z mroków wykluczenia. Poprzez konkretne przykłady i życie konkretnych osób inni zaczynają nabierać odwagi do spełniania własnych pragnień.

Zobacz też: Bartek Królik o wychowaniu córki z zespołem Downa

Photo: Instagram

Zespół Downa to nie wyrok. Nie pozwól, by ktoś zniszczył Twoje marzenia!

- Pewnego dnia zobaczyłam dziewczynę z zespołem Downa, która była modelką i zapytałam mamę: „Czy mogłabym też zostać modelką?”. Mama odpowiedziała: „Dlaczego nie?” – wspomina początki w modelingu Grace Strobel.

Nowe spojrzenie na niepełnosprawność. Świat otwiera się na różnorodność

Grace Strobel pracuje od dwóch lat w tej branży. Ma za sobą wybiegi modowe w St. Louis, Atlancie czy podczas Runway of Dreams, który jest częścią New York Fashion Week. Była także jedną z prelegentek podczas internetowych warsztatów dla grupy LVMH, w których objaśniała na czym polega niepełnosprawność i potrzeba integracji, różnorodności oraz zrozumienia w światowym marketingu.