Modelka straciła nogę w wypadku

Paola Antonini France Costa to 26-letnia modelka z Brazylii. Kobieta marzyła o karierze w świecie mody, ale w 2014 r. spotkała ją straszna tragedia. W wyniku wypadku, spowodowanego przez pijanego kierowcę, Paola straciła nogę. Wszystko wskazywało na to, że jej kariera w modelingu się skończyła. Jednak kobieta nie chciała się poddać. Po powrocie do sił postanowiła znowu spróbować pracy w modelingu i.. się udało! Świat mody pokochał Paolę i jej historię. Dzisiaj modelka chodzi po wybiegach i pracuje z największymi markami m.in. Lancome.

Paola nie pozwala swojej niepełnosprawności jej ograniczać. Kobieta pływa, jeździ na rowerze, nurkuje i podróżuje. W 2020 r. założyła nawet instytut imienia Paoli Antonini, który ma pomagać osobom z niepełnosprawnościami.

Martyna Wojciechowska o historii modelki

Martyna Wojciechowska od wielu lat na swoich mediach społecznościowych, dzieli się z fanami sylwetkami inspirujących kobiet. Kilka dni temu opublikowała historię Paoli Antonini.

Paola marzyła żeby zostać modelką i wszystko układało się idealnie aż do 2014 roku. W wyniku wypadku, który spowodował pijany kierowca Paola straciła nogę. Wydawało się, że w jej zawodzie oznacza to koniec. Modelka bez nogi? To przecież niemożliwe. Wygląd musi być „perfekcyjny”. Ale dla niej NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE!, pisze podróżniczka.

Jak się okazuję, na podobiznę modelki w 2019 r. została stworzona lalka Barbie, która „ma być wsparciem dla dziewczynek po amputacji”. Paola przyznała, że to dla niej ogromne wyróżnienie i od momentu wypadku, zawsze chciała zobaczyć Barbie z protezą nogi.