Choćby miało się nie wiadomo jak mocne postanowienie i szafę pełną ukochanych „must have’ów”, z czego każdy kupiony z obietnicą, że będzie tym ostatnim, rzadko kiedy udaje się wejść w nowy sezon nie zrobiwszy żadnych zakupów. Ma to kilka przyczyn, w tym kilka całkiem racjonalnych, ale prawda jest taka, że w dobie szybkiej (tym samym – często słabej) mody zwyczajnie tych nowości potrzebujemy. Być może więc dywagacje na temat sensowności cosezonowych zakupów i przykazań rozsądnej konsumentki, które warto sobie powtórzyć zanim wybierzemy się na miasto albo ustawimy w wirtualnych kolejkach, zostawimy na inną okazję, a przed przystąpieniem do tego co i tak się stanie, zastanowimy się na spokojnie, w co warto zainwestować u progu wiosny. Bo nawet jeśli nie śledzicie z wypiekami na twarzy wybiegów i nie czytacie newsletterów ulubionych marek jest klika rzeczy, które warto o najgorętszych trendach w modzie wiedzieć i kilka elementów garderoby, po które faktycznie warto sięgnąć.

5 dodatków, które chcą mieć wszyscy: trendy moda wiosna 2019

Moda trendy wiosna 2019: trench

Wcale nie musi być w klasyczny wydaniu, choć wiele z nas ma w szafie tysiące innych, a tego w najbardziej oczywistej wersji, czyli w ciepłym beżu – nie. Na pewno opcją wartą rozważenia będzie długi prosty płaszcz w możliwością związania w pasie, najlepiej w czerni albo mocnym granacie.

Moda trendy wiosna 2019: torebka w średnim rozmiarze

W tym sezonie projektanci popuszczają wodze wyobraźni i pozwalają nam zaszaleć. Paleta kolorów jest nieograniczona, ale jest jeden warunek: kolor powinien być maksymalnie nasycony tak, by to właśnie ona była dominującym akcentem całej stylizacji. Jest spora dowolność także gdy mowa o wzorach: zwolenniczki tych zwierzęcych będą bardziej niż zadowolone, ale te, które wolą print przypominający uderzenie pędzla czy geometryczne figury tez nie odejdą z pustymi rękami. Za to gdy chodzi o fason, warto postawić na ten średni, czyli taki, który pomieści wszystko, co potrzebne w ciągu dnia i który sprawdzi się jako zgrabne wieczorne akcesorium. To nie będzie prosty wybór!

Moda trendy wiosna 2019: opaska na włosy

Po latach nieobecności nie tylko na wybiegach, ale także w przestrzeni publicznej to akcesorium powraca i to w wielkim stylu: znajdziecie je nie tylko w ofercie sieciówek, ale także wielu luksusowych marek. Piękne grubsze i zupełnie płaskie np. Blair czy Kelly dostaniecie w Lui Store. Pytanie jest tylko jedno: w jakim kolorze? Jaki by się wam nie spodobał, to obowiązkowe akcesorium w każdej łazienkowej szafce!

Moda trendy wiosna 2019: marynarka oversize

Ten trend króluje niezmiennie od kilku sezonów, więc jeśli nie doczekałyście się jeszcze własnej ulubionej wersji, to jest właśnie ten czas. Awaryjnie można sięgnąć po ten z szafy chłopaka. Jedyne zagrożenie, to że wpisze się ona w krajobraz tej waszej na stałe! Bo tak naprawdę wiele kobiet odkrywa, że dużo lepiej czuje się w tych luźniejszych fasonach dedykowanych męskiej sylwetce, niż w marynarce oversize skrojonej specjalnie dla nich.

Moda trendy wiosna 2019: sukienka boho

Długa i luźna, najlepiej z lekko transparentnej tkaniny w kwiatowy lub inny drobny wzór, odszyta warstwowo – trudno o bardziej dziewczęce i wdzięczne otwarcie sezonu. Ta pozycja „pójdzie” dobrze zarówno ze skórzaną ramoneską, oversizową marynarką czy lekkim trenchem ale także grubszym swetrem. Nawet, gdyby w szafie miała zawisnąć tylko jedna, ilość sposobów na które można ją wystylizować sprawi, że nie będziecie chciały się z nią rozstać.  

Co jeszcze? Jeżeli jednak szykujecie się na większe zakupy, warto zadbać też o akcesoria. Jeśli jesteście zwolenniczkami klasyki i macie słabość do rodzinnych pamiątek i biżuterii delikatnej i lekkiej, że prawie niewidocznej, czas zmienić przyzwyczajenia! A przynajmniej dać sobie szansę na eksperyment – może się okazać, że ta cięższa, masywna lub bardziej kolorowa biżuteria hand made da twarzy dokładnie tę świeżość i blask, jakich pragniecie na wiosnę. Zresztą w tym czasie wszystkie eksperymenty, nawet te, których wcale nie mamy ochoty powtarzać, uchodzą na sucho!