Peek a boo - zasady modowej gry w chowanego

Peek a boo to dziecięca gra, którą dosłownie można przetłumaczyć jako "A ku kuku!", która przypomina zabawę w chowanego. Tę grę przejęli projektanci mody (Prada, Versace, Jacquemus) i wylansowali trend "odkryte-zakryte", który szybko zyskał na popularności. Dlaczego? To zmysłowa, ale bardzo subtelna gra, w której to ty ustalasz zasady - odsłaniasz to, co jest twoim atutem np. talia, ramiona, plecy, a ukrywasz to, co uważasz za swoje słabsze strony. Największą zaletą tego stylu jest fakt, że pozwala optycznie korygować sylwetkę i działa na twoją korzyść - dodaje odwagi i pewności siebie

Jak nosić ubrania w stylu peek a boo?

Jak nosić ubrania w stylu peek a boo? Wystarczy odrobina odwagi najlepszego stratega i duża doza subtelności, bo przez strategicznie rozmieszczone wycięcia i przezroczystości sensualnie prześwituje naga skóra, a twoim zadaniem jest nie przekroczyć granicy wulgarności i umiejętność dopasowania stylizacji do okoliczności. 

Boisz się efektu jak ze sklepu z odzieżą erotyczną? Zupełnie niepotrzebnie. Peek a boo, to bardzo subtelna gra, która polega na optycznej zabawie i niewinnych zasadach. W najnowszych kolekcjach na wiosnę i lato 2021 znajdziesz wiele propozycji świetnie zinterpretowanego stylu peek a boo - nawet w liniach strojów do ćwiczeń czy smart casual.

Jak ubierać się w stylu peek a boo? Przykłady

Wyobraź sobie, że jesteś projektantką mody i nożyczkami wycinasz materiał tam, gdzie chcesz wyeksponować kawałek ciała - to może być odkryta talia w skórzanej, taliowanej kurtce, duży dekolt na plecach lub finezyjne pęknięcie (takie projekty znajdziecie w wiosennych kolekcjach polskich marek Undress Code i Odder Side).

To może być też nagie ramię w hiszpańskim dekolcie lub widoczna bielizna, w kontrastowym kolorze, wyglądająca spod transparentnej bluzki, koronki czy wszelkiego rodzaju zmysłowe przezroczystości.

W tym sezonie furrorę robią stylizację z cienkimi rajstopami w misterne printy i z elementami siatki, przypominające tą, którą złowiona została złota rybką.

Możesz być pewna, że stosując się do tych zasad, zdobędziesz modowe złoto w tej modnej grze w peek a boo

Zobacz także: