Moda trendy 2020: krata

Kratka w tym sezonie jest modna w każdej postaci i w każdym stylu: mała, duża, idelana i mniej perfekcyjna. Jednak najmodniejszymi wzorami są te, które układają się w kratkę gingham, zwaną kratką vichy (potocznie "ceratowa" kratka) oraz w retro pepitkę. Aktualnie kolekcje sieciówek (Edited, Zara, Mango, &Other Stories) wypełniają kratki, które w zależności od stylu potrafią nadać swobodny look (kowbojska krata na koszulach), elegancji we francuskim stylu (tzw. "psi ząb"), a nawet optycznie wyszczuplić. Sprawdź nasz przegląd ubrań i dodatków w supermodną w tym sezonie kratkę.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez MANGO (@mango) Sie 6, 2020 o 2:55 PDT

Moda trendy 2020: kratka gingham, czyli kratka vichy

Nie wiem czy istnieje bardziej uroczy i dziewczęcy wzór w historii mody niż kratka gingham. Ten wzór budzi obrazy starych włoskich filmów, lata na Lazurowym Wybrzeżu w latach 60./70. i młodej Brigitte Bardot. Delikatna kratka dodaje kobiecości i lekkości stylizacji. Wygląda obłędnie zarówno na sukienkach jak i jesiennych płaszczach, opaskach na włosy i scrunchie, a nawet minitorebkach. Czy jest ktoś (nawet jeśli żartuje, że kratka vichy przypomina babcinny obrus), kto nie ulegnie urokowi kratki gingham?

ZOBACZ TEŻ: Biżuteria na specjalne okazje

Moda trendy 2020: pepitka (psi ząb vel kurza stopka)

Pepitka to jeden z najpopularniejszych wzorów w historii mody. Na salony został wprowadzony w latach 20. - 30. i od tamtej pory regularnie przewija się na najprzeróżniejszych pokazach mody pod różnymi określeniami. Możesz też spotkać się z nazwą „psi ząb”(angielskie zapożyczenie) lub „kurza stopka” (z języka hiszpańskiego). Polska nazwa na tego rodzaju wzór pochodzi od imienia hiszpańskiej artystki, fanki tego wzoru, Josefy de la Oliva, którą zdrobniale nazywano Pepa - stąd właśnie polska pepitka. Bez względu na nazwę, ten rodzaj wzoru bezsprzecznie każdej stylizacji dodaje takiej samej ponadczasowej elegancji w odrobinę retro stylu. Paryżanki noszą oversizowe wełniane płaszcze w pepitkę, do sukienek w kwiaty i sneakersów. W ten sposób przełamują odrobinę vintage’owy styl pepity, która niezręcznie połączona może wyglądać trochę staromodnie. Jeśli chcesz uniknąć tego efektu, retro wzór jakim jest urocza pepita łącz z nowoczesnymi elementami.

ZOBACZ TEŻ: 5 modnych torebek do pracy

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Domodi.pl (@domodipl) Mar 25, 2020 o 1:14 PDT