COS nowa kolekcja wiosna 2020

Jeśli szukacie ubrań nie tylko w trendzie, ale przede wszystkim ekologicznych w produkcji i uszytych z przyjaznych środowisku materiałów, warto przyjrzeć się bliżej nowej kolekcji wiosna 2020 w COS. Ta londyńska marka ze stajni H&M od la przyciąga minimalistki, szukających super jakości i krojów, które zostaną z nimi na dłużej niż jeden sezon.

Ważną rolę w nowej kolekcji odgrywają tkaniny - roślinnie barwione tkaniny, woskowany dżins, mieszanka bawełny z metalizowaną nicią, z której wykonano projekty najbardziej przyciągające wzrok. W nadchodzącym wielkimi krokami sezonie COS stosuje o 100% więcej bawełny pochodzącej ze zrównoważonych źródeł – także dzięki programowi Better Cotton Initianive, który dostarcza bawełnę organiczną, przetworzoną lub pochodzącą z recyklingu. Biorąc pod uwagę fakt, że produkcja odzieży i hodowla bydła są jednymi z najbardziej szkodliwych dla środowiska procesów - takie działania mają głęboki sens.

W COS wiosna 2020 nie znajdziemy fajerwerków w kolorach - kolorystyczne podstawy tworzy paleta neutralnych rzemieślniczych barw, takich jak: organiczne beże i surowe szarości. Są one jednak podkładem dla mocniejszych akcentów: elektrycznego błękitu, karminowej  czerwieni, koloru musztardy oraz indygo.

Sukienki i marynarki COS wiosna 2020

Surowe wykończenia  przełamują elementy tzw. klasycznego krawiectwa: marynarka bez rękawów, dopasowane garniturowe szorty czy jedwabne spodnie o prostej nogawce. Podwójne warstwy materiału i kryte kieszenie urozmaicają formy sukienek, lejące tkaniny nabierają kształtu dzięki miękkim draperiom, a model z bawełnianej popeliny eksponuje swoją konstrukcję Nie jest to moda dla wszystkich, to fakt, ale zdecydowanie warto choć raz spróbować pobuszować wsród półek i wieszaków COS. Nie musisz być zagorzałą minimalistką, żeby tam się ubrać, a jeśli cenisz sobie dobre szycie i naprawdę wysoką jakość materiałów (wiem co mówię, sama mam co najmniej kilka swetrów i marynarek z COS nie do zdarcia), go for it.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by COS (@cosstores) on Jan 15, 2020 at 4:11am PST