Miłość nie zna wieku, nie ma granic i najczęściej totalnie nas zaskakuje. I o tym opowiada najnowszy serial produkowany przez CANAL + „Planeta Singli. Osiem historii”. Każda miłość jest inna, inny wiek, inne nastawienie, inna otwartość i inny bagaż przeszłości.

W pierwszej opowieści występuje Izabela Kuna, Bartłomiej Topa, Piotr Witkowski, Anna Krotoska, Rafał Królikowski, Andrzej Konopka, Arkadiusz Brykalski. Klara (Izabela Kuna) i Rafał (Bartłomiej Topa) znają się jeszcze ze szkoły średniej. Stara miłość.. i niestety rdzewieje. Mąż prosi o rozwód, a ona, w rozpaczy, chcąc wzbudzić w nim zazdrość, postanawia udawać, że ma kochanka. A nadchodzący zjazd absolwentów wydaje się być świetną do tego okazją.

W części drugiej miła nauczycielka Kasia (Hanna Konarowska-Nowińska) umawia się z poznanym na aplikacji Planeta Singli Rafałem (Filip Pławiak). Natychmiast czuje z nim nić porozumienia i wielką bliskość. A jednak pewne góralskie wesel sprawi, że przeżyje szok. Z kolei w historii trzeciej młoda chemiczka Ela (Marianna Linde) – decyduje się stworzyć test sprawdzający niezbędne cechy, jakich potrzebujemy by zbudować udany związek. Umawia się zatem na randki, w celach poznawczych i prowokuje ich, by poznać ową tajemniczą męską naturę. Wiadomo jednak, że trafi wreszcie kosa na kamień i na spotkaniu pojawi się Adam (Mateusz Damięcki), który będzie wyzwaniem.

Historia numer cztery jest bardzo wzruszająca. Mieszkający w Pradze Tomáš (Zdeněk Piškula)  zarabia na życie pracą w sklepie z instrumentami, choć chciałby lepiej wykorzystać swój muzyczny talent. Na Planecie Singli poznaje piękną i intrygującą Polkę, Paulinę (Zofia Wichłacz), która cierpi na mizofonię, czyli nadwrażliwość na niektóre dźwięki. Jak to się przełoży na rodzącą się między nimi miłość? Czy przedefiniuje ich uczucie?

 

Zobacz także:

 

Z kolei piąta opowieść ma zaskakującą puentę. Bartek (Vitalik Havryla) poznał przez aplikację cudowną osobę. Nie przyznając się rodzicom rusza w tajemnicy na wyprawę do Wiednia, by wreszcie spotkać ją na żywo. Domyślacie się, że takie spotkania potrafią zaskoczyć i często okazuje się, że po drugiej stronie czeka na nas niespodzianka. Pytanie, co z nią zrobimy?

W historii numer sześć mamy młodzieńcze zauroczenie, które zderza się z bolesną codziennością. Pierwsza randka Ewy (Masza Wągrocka) i Jacka (Antoni Królikowski), w przedświątecznych, romantycznych i nastrojowych chwilach tuż przed wigilią Bożego Narodzenia, kończy się nieoczekiwanym konfliktem z prawem. Ten upiorny wieczór zmieni nastawienie do miłości jego i jej. Siódma opowieść porusza. To historia miłości w późnym wieku. Władek (Witold Dębicki) i Halinka (Maria Maj) poznają się także na Planecie Singli i decydują się na wspólne życie. Są już dojrzali, nie mają żadnych oczekiwań ani też zahamowań. Pytanie, czy w każdym wieku jest szansa na burzę zmysłów i miłość? Ale nie przekonamy się, jeśli nie damy sobie na nią szansy.

Ostatnia z historii opowiada o spotkaniu, które może być pocieszeniem. Piotr (Jan Sobolewski) przyjeżdża w delegację do Amsterdamu i niestety… prawdopodobnie jego sytuacja zawodowa właśnie legła w gruzach. Świętuje ze znajomymi urodziny, jednocześnie załamując się nad swoją przyszłością. I wtedy dostaje od kolegów niezwykły prezent. Zakładają mu oni fałszywe konto na Planecie Singli i umawiają na spotkanie z piękną Holenderką Sylvii (Sallie Harmsen). I wiecie co jest najwspanialsze w miłości? Że nigdy nie wiemy, za którym rogiem czeka. A gdy się pojawi, to reszta przy niej blaknie. Obejrzyjcie te filmy i wpuście w swoje życie nieco tego poruszającego, miłosnego piękna.

Premiera 19.11 w CANAL+ i serwisie CANAL+ online.