Turystyczne Mistrzostwa Blogerów 2020: najlepsi blogerzy wybrani!

Nie było łatwo wybrać tych najlepszych, bo wszyscy uczestnicy pokazali nam niesamowite miejsca. Ostatecznie jednak jury wybrało trójkę najlepszych blogerów tego roku. Oto oni:

3 miejsce zajął blog podróżewnaturze.pl, który zaprezentował urocze województwo podlaskie. Dla Ani i Michała, autorów tych inspirujących opowieści, miejsca to nie tylko jeziora, wulkany, trasy widokowe, szlaki trekkingowe i malownicze plaże, ale przede wszystkim ludzie, którzy tam żyją i tworzą obraz regionów. Podczas tegorocznych Turystycznych Mistrzostw Blogerów w ujmujący sposób pokazywali bohaterów opisywanego regionu. Zabrali nas na polski Wschód, w krainę tajemniczą i niezadeptaną, gdzie spotyka się wiele kultur i religii. Czuliśmy ukojenie od samej lektury.

2 miejsce zajął Bartek Dziwak, który na swoim blogu bartekwpodrozy.pl opisał województwo dolnośląskie. Pokazał jesienne szlaki Gór Sowich i ukryte w nich tajemnicze, podziemne korytarze. Zabrał czytelników w niesamowitą i naprawdę zaskakującą podróż. Bartek kocha wędrówki i wie, że jeżdżąc po świecie potrzebujemy praktycznej wiedzy. Dzieli się autorskimi przewodnikami i wskazówkami dla osób samodzielnie planujących podróże. Pomaga spakować się na konkretny kierunek, i radzi, kiedy jechać daleko, a kiedy blisko. Pisze też co wędrowiec chętnie dostanie pod choinkę. On w tym roku dostanie piękny prezent w postaci srebrnego medalu mistrzostw.

Turystyczne Mistrzostwa Blogerów 2020: w tym roku zwyciężyła... miłość!

I najlepsi z najlepszych. 1 miejsce… W tegorocznych Turystycznych Mistrzostwach Blogerów zwyciężyło województwo podkarpackie opisane przez autorów bloga rudeiczarne.pl. Miłość w drodze i droga w miłości – można opisać Karolinę i Piotrka. I tę miłość znaleźli w ich podkarpackiej opowieści zarówno czytelnicy, jak i jurorzy. Bo autorzy ci potrafią pisać o miejscach w taki sposób, że ożywa historia. W każdym wersie czuje się miłość do wędrówek i empatię do ludzi. Kiedy Karolina i Piotr ruszyli w rodzinne Podkarpacie, zabrali nas w bajkową podróż. Opisali Bieszczady, zarówno tamtejsze piękne połoniny i szczyty, jak i ich burzliwą historię. To właśnie tu żyli ze sobą przed laty Rusini, Polacy, Bojkowie, Łemkowie i Żydzi. W zgodzie i wzajemnym szacunku. „Bieszczady były wielowyznaniowe, wielonarodowe, tolerancyjne. Obok siebie stawiano cerkiew i synagogę i nie było w tym nic dziwnego. Wspaniałe czasy i wartości, za którymi dzisiaj tak tęskno, szczególnie patrząc na opuszczone wioski w Bieszczadach…”. Tak Karolina i Piotr malowali przed naszymi oczami Podkarpacie. Poruszali nas i intrygowali. Opowiadali z czułością nasuwającą skojarzenia z prozą naszej noblistki, Olgi Tokarczuk. Jurorzy docenili zarówno bogactwo treści jak i piękny język, pełny wartości i człowieczeństwa.

Relacje ze wszystkich podróży znajdują się na stronie  mistrzostwablogerow.polska.travel.