Mikołaj Roznerski chorował na anoreksję. Aktor znany z serialu "M jak Miłość" w najnowszym wywiadzie dla miesięcznika "Twój Styl" zdobył się na naprawdę szczere wyznanie. Okazuje się, że życie Roznerskiego nie zawsze było kolorowe i chociaż dziś odnosi on sukcesy zawodowe oraz prywatne, w przeszłości musiał mierzyć się z wieloma przeciwnościami losu. Aktor opowiedział o ciężkim dzieciństwie i okresie dorastania, kiedy to jego rodzice zdecydowali się rozwieść, a on pracował w ubojni drobiu. Mikołaj Roznerski jako nastolatek wstydził się tego, skąd pochodzi oraz jak wygląda. W młodym wieku wpadł w kompleksy, które doprowadziły do zaburzeń odżywiania. W wyniku choroby trafił nawet do szpitala.

Mikołaj Roznerski miał anoreksję

Mikołaj Roznerski w "Twoim Stylu" szczerze wyznał, że w przeszłości miał problemy z jedzeniem, które doprowadziły go do osłabienia organizmu i strasznej choroby:

"- Tych kur zarżnąłem tysiące. Zresztą u nas w gospodarstwie cały rok była robota. [...] Wstydziłem się domu: starego, poniemieckiego, zbudowanego w 1860 roku. Na podwórku stała nyska. Z jej powodu też czułem się gorszy. Kiedy tata zawoził mnie do szkoły, zawsze prosiłem, żeby zatrzymywał się ulicę dalej. W ogóle miałem kompleksy. Do tego wpadłem w kłopoty związane z zaburzeniem jedzenia. Dziś nazywa się to anoreksja, ale wtedy nikt o tej chorobie nie słyszał. Babcia mówiła, że mam jadłowstręt" – powiedział Roznerski.

W najgorszym momencie choroby, aktor ważył zaledwie 42 kg. Z powodu osłabienia organizmu, Roznerski w końcu zemdlał i trafił do szpitala, w którym spędził rok:

"- Byłem tłuścioszkiem, nie podobałem się dziewczynom. Aż nagle zeszczuplałem i stało się coś nieoczekiwanego: zauważyłem, że jestem inaczej postrzegany. Koleżanki uśmiechały się zalotnie, koledzy przestali się nabijać. Uznałem, że to dobry kierunek: zacząłem liczyć kalorie. Byłem już przeraźliwie chudy, ważyłem 42 kilogramy. Aż zemdlałem i trafiłem do szpitala."

Dziś, Mikołaj Roznerski chorobę ma już za sobą. Prowadzi aktywny tryb życia, trenuje i zdrowo się odżywia. W utrzymaniu dobrej formy pomaga mu zapewne też miłość i szczęśliwy związek, który tworzy z Adrianą Kalską.