Po pierwsze: profilaktyka

Nie da się ukryć, że pandemia koronawirusa spowodowała, iż my, Polki, rzadziej odwiedzałyśmy ginekologa, a to z kolei przełożyło się na gorszą wykrywalność wielu chorób. W przypadku badania piersi, drogie Panie, nie ma jednak wymówek - możecie wykonywać je same, w domu. I choć wizyty u lekarza powinny być naszym OBOWIĄZKIEM, samobadanie piersi to coś, co możecie zrobić niemal w każdej chwili. A my jesteśmy tu po to, by Wam o nim przypomnieć.

Z okazji Miesiąca Różowej Wstążki redakcja kobieta.pl przygotowała szereg artykułów związanych z tą tematyką, ale przede wszystkim - tutorial obrazujący, jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi. Nasza grafika, powstała we współpracy z lekarką - ekspertką, Elżbietą Zarychtą  to coś, co warto sobie wydrukować i powiesić na lodówce. Chcemy, żebyście pamiętały (bądź pamiętali, jeśli jesteście mężczyznami, którym na sercu leży dobro bliskich im kobiet) o regularnej profilaktyce i dbały o siebie nie tylko "od święta". Wcześnie zdiagnozowany rak daje szansę na pełne wyleczenie, dlatego 31 dni października to za mało - o sobie i swoim zdrowiu musicie pamiętać cały rok.

Miesiąc Różowej Wstążki na kobieta.pl

W ramach naszego "różowego tygodnia" w serwisie obejrzycie m.in. historię Wioletty, podopiecznej fundacji Rak'n'Roll, którą chora zaskoczyła w najmniej oczekiwanym momencie, a także zobaczycie odważne zdjęcia silnych kobiet, które poddały się mastektomii. Znajdziecie też informacje dotyczące tego, jak różne formy mogą przybierać zmiany w obrębie piersi i wiele innych publikacji.

Jako redakcja serwisu kobieta.pl życzymy Wam dużo zdrowia i tego, by zawsze stało na pierwszym miejscu. Nie tylko przez 31 dni.