Te miejsca skrywają pewne tajemnice i wiążą się z nimi legendy o mistycznym zabarwieniu. Przyciągają do siebie tych, którzy poszukują źródeł energii i pragną uzdrowienia duszy i ciała. Ważne znaczenie mają dla osób, które pragną nawiązać kontakt z innymi wymiarami. Oto miejsca mocy w Polsce.

1. Miejsca mocy w Polsce: góra Ślęża - Śląski Olimp

Położona nieopodal Wrocławia góra Ślęża to jedno z najsilniejszych skupisk energii w Polsce. Miejscem kultu była już przed naszą erą, dla osiedlonych lub koczujących tam plemion stanowiła wręcz świętość. Paleontolodzy szacują, że funkcje religijne spełniała już w 1300 rok p.n.e. - wtedy właśnie powstać miał monumentalny kamienny krąg otaczający miejsce oddawania czci bóstwu słonecznemu. Nie bez powodu więc określano ją (i czasem wciąż określa się) Śląskim Olimpem.

Według ezoteryków na Ślęży znajdują się tzw. sensory duszy naszej planety. Z tym też wiąże się ciekawa, choć nieco przerażająca historia. Jeszcze w latach 30. XX wieku okoliczni mieszkańcy mieli odprawiać na szczycie prastare rytuały i... łączyć się z praprzodkami. Z kolei osoby należące do Projektu Cheops twierdzą, że z uwagi na widoczne z lotu ptaka podobieństwo masywu do układu piramid w Gizie, przed końcem świata ze Ślęży zostaną zabrani wybrańcy, którzy przetrwają zagładę. 

2. Miejsca mocy w Polsce: kamienne kręgi w Odrach

Kamienne kręgi w Odrach są miejscem pochówku naszych przodków jeszcze z czasów przedchrześcijańskich. To drugie co do wielkości tego typu miejsce w Europie. Znajduje się tutaj łącznie 12 kręgów oraz kilkadziesiąt kurhanów. Archeolodzy odkryli tutaj ok. 600 grobów, w których znajdowały się przedmioty pochodzące z czasów istnienia cesarstwa rzymskiego. Według niektórych badaczy same kręgi utworzyło plemię Gotów, a zanim stały się nekropolią, miały służyć jako miejsce przeprowadzania obrzędów, w tym takich, które wiązały się ze składaniem ofiar z ludzi. 

Co ciekawe, istnienie wyjątkowej mocy w tym miejscu potwierdzili radiesteci. Ustalili oni, że promieniowanie w skali Bovisa wynosi tutaj aż 120 000 jednostek (czyli niesamowicie dużo). Wiele osób, które miały okazję tam być przyznaje, że przebywanie w kamiennych kręgach redukuje bóle głowy, czy napięcie mięśniowe. Wybierzecie się tam, aby sprawdzić, czy faktycznie tak jest?

Zobacz także:

3. Miejsca mocy w Polsce: czakram wawelski (kościół św. Gereona)

Według ekspertów najsilniej naenergetyzowanym miejscem w Polsce jest tzw. czakram wawelski. Jak oceniają radiesteci, pod ikonicznym, krakowskim wzgórzem znajduje się kilka ośrodków wyjątkowo mocnego promieniowania. Szczególnym punktem jest kościół św. Gereona (a właściwie jego pozostałości), wybudowany na gruzach pogańskiej prasłowiańskiej świątyni i miejsca kultu. Tuż pod nim przecina się siedem linii geomantycznych. Jedna z legend głosi natomiast, że hinduski bóg Sziwa przed pojawieniem się człowieka na Ziemi rozrzucił po świecie siedem niezwykłych kamieni, a jeden z nich trafił właśnie w miejsce, gdzie dziś stoi zamek na Wawelu. Stąd też liczne wizyty Hindusów, którzy przyjeżdżają do Krakowa, by medytować.

Co na to kościół sprzeciwiający się pogańskim wierzeniom? W 2000 roku wywieszono informacje, że żadnego czakramu nie ma, w związku z czym przytulanie się do ścian jest bez sensu. Innego zdania był słynny polski jasnowidz i zielarz, franciszkanin ojciec Czesław Klimuszko. Twierdził on, że energia promieniująca w tym miejscu działa na ludzi uzdrawiająco. 

4. Miejsca mocy w Polsce: Jasna Góra

Jak wskazują radiesteci, Wawel i Jasną Górę łączy linia, która czyni częstochowskie wzgórze silnie naenergetyzowanym terenem. Obecne tutaj intensywne promieniowanie ma dodawać witalności i wypełniać człowieka specyficzną mocą. Wbrew pozorom, uznawanie Jasnej Góry za miejsce mocy nie jest to w żaden sposób związane z wiarą katolicką - kościół neguje narrację radiestetów podkreślając, że wyjątkowość tego miejsca wiąże się z obecnością tutaj bazyliki i obrazu Najświętszej Maryi Panny, a nie kosmicznych energii. 

5. Miejsca mocy w Polsce: piramida w Rapie (grobowiec Farenheidów)

Grobowiec Farenheidów w kształcie charakterystycznej piramidy powstał w XIX wieku na zlecenie Fritza Wilhelma von Farenheida, właściciela tamtejszych ziem. Farenheid, fascynat kultury starożytnego Egiptu, wybrał to miejsce nieprzypadkowo. Oceniono bowiem, że przecinają się tutaj trzy linie silnego promieniowania geomantycznego, a jedna z nich ma mieć bezpośrednie połączenie z Wielką Piramidą w Gizie.

Radiesteci zgodnie twierdzą, że piramida w Rapie faktycznie jest silnie napromieniowana, a kształt wewnętrznego sklepienia (taki jak w piramidzie Cheopsa) ma to jeszcze bardziej wzmacniać. W związku z tym przebywanie w grobowcu Farenheidów pozytywnie wpływa na rozwój duchowy i może zwiększać pokłady wewnętrznej energii.

6. Miejsca mocy w Polsce: Łysa Góra

Z tym miejscem również silnie powiązani byli nasi praprzodkowie. Według zachowanych do dziś zapisów z XVI na Łysej Górze czczono słowiańskie bóstwa - Ładę, Bodę (tudzież Świebodę) i Lelę, a według Jana Długosza Świst, Poświst i Pogodę. Co ciekawe, do dziś zachował się tam usypany z piaskowca, nieukończony wał, wyznaczający według badaczy tamtych terenów obszar prastarego sanktuarium.

Co więcej, okolice szczytu wzniesienia pokrywa gołoborze, czyli skalne rumowisko, w które często uderzają pioruny. Wielu uważa, że jest to potwierdzenie skumulowanej tutaj mocy. Radiesteci wskazują natomiast, że promieniowanie na Łysej Górze przekracza 50 000 jednostek w skali Bovisa.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: