O Ameryce zawsze było i zawsze jest bardzo głośno. W ostatnim czasie jednak cały świat dosłownie wrze na jej temat. Zaprzysiężenie nowego prezydenta USA, Joe Bidena było spektakularnym wydarzeniem, którym żyliśmy przez długi czas. Teraz możemy skupić się na czymś, co z pewnością trafi do każdej kobiety. Showtime zapowiedziało powstanie produkcji, która raz na zawsze odsłoni przed nami kulisy życia żon byłych prezydentów Stanów Zjednoczonych. „The First Lady” zapowiada się naprawdę gorąco! Jakiś czas temu ogłoszono, że w rolę Michelle Obamy wcieli się Viola Davis, dziś producenci zdradzają nowe szczegóły - Michelle Pfeiffer czeka trudne zadanie. Aktorka zagra w serialu samą Betty Ford!

 „The First Lady” – kobiece spojrzenie na amerykańską władzę

„The First Lady” może być prawdziwym przełomem w opowieściach o życiu mieszkańców Białego Domu. Historia USA opowiedziana oczami kobiet, które codziennie mierzyły się z ciężarem władzy spoczywającej na ich mężach to nowe, świeże spojrzenie na kwestie amerykańskiego przywództwa. Wschodnie skrzydło białej rezydencji nigdy wcześniej nie było przedmiotem tak wielkich dyskusji. Jakie tajemnice przed nami skrywa? I jakie decyzje podjęły najbardziej enigmatyczne kobiety na świecie? W pierwszym sezonie spotkamy się z opowieścią o trzech Pierwszych Damach: Betty Ford, Eleonor Roosvelt i Michelle Obamie. Serial powstanie pod okiem słynnej reżyserki, Susanne Bier, która na swoim koncie ma wiele wielkich tytułów, m.in. „Od Nowa” i „Nie Otwieraj Oczu”.

Zobacz też: Jill Biden zachwyciła stylizacją na zaprzysiężeniu Joe Bidena: wybór kreacji Pierwszej Damy niesie za sobą przesłanie

„The First Lady” – kim była Betty Ford?

Betty Ford, żona Gerarda Forda, była orędowniczką praw kobiet. Zawsze głośno mówiła o problemach, z którymi się borykają i walczyła ze światem sprzeciwiającym się równouprawnieniu. Aktywnie angażowała się w szeroko rozumianą politykę społeczną i przeciwstawiała się wszystkiemu, co ogranicza wolę człowieka. Stała murem za legalizacją aborcji, włączała się w pomoc dla ubogich i z wielkim zaangażowaniem wspierała dzieci porzucone przez rodziców. Dotknięta rakiem piersi, robiła wszystko, by uświadamiać kobiety na całym świecie o skutkach i konsekwencjach tej choroby. W 1975 roku magazyn „Time” przyznał jej tytuł Kobiety Roku. Kiedy jej mąż zakończył kadencję, Betty założyła klinikę do zwalczania uzależnień, Betty Ford Center, która w 2014 roku przerodziła się w Hazelden Betty Ford Foundation. Betty Ford była prawdziwą kobietą – rakietą, ale jak tak naprawdę wyglądało jej życie za kulisami? Być może „The Frist Lady” odkryje przed nami tajemnice, które nigdy nie przyszły nam do głowy – każda wspaniała historia ma swoje drugie dno.

Zobacz też: 10 najpiękniejszych kreacji pierwszych dam na zaprzysiężeniu - od Jacqueline Kennedy, Jolanty Kwaśniewskiej do Michelle Obama

„The First Lady” – kogo zobaczymy w obsadzie?

Obsada serialu o Pierwszych Damach USA wciąż owiana jest wielką tajemnicą. Producenci trzymają nas w napięciu odsłaniając powoli kolejne nazwiska gwiazd. Jakiś czas temu ogłoszono, że w roli Michelle Obamy zobaczymy Viole Davis. Dziś odkryli przed nami kolejną kartę – Michelle Pfeiffer, znana m.in. z „Powrotu Batmana” czy „Młodych Gniewnych”, wcieli się w Betty Ford! Nie wiemy jednak wciąż kto zagra Eleonor Roosvelt.

Michelle Pfeiffer i Susanne Bier dołączyły do genialnej i niezrównanej Violi Davis, by pokazać te niesamowite historie niezwykłych kobiet, które już dawno powinny być pokazane. Michelle wnosi autentyczność, wrażliwość i złożoność do wszystkich swoich ról, a Susanne to reżyserka-wizjonerka, która charakteryzuje się szczerością i oryginalnym stylem wizualnym – mówi Amy Israel ze stacji Showtime.

"The First Lady" może być dla nas dużym zaskoczeniem. Kobiece spojrzenie na świat zawsze niesie za sobą wnioski, które nigdy wcześniej nie przyszłyby nam do głowy. Z niecierpliwością więc czekamy na kolejne informacje dotyczące tej produkcji - oby premiera przyszła do nas jak najszybciej!

Zobacz też: 11 inspirujących cytatów kobiet, które zmieniły historię świata. Pomogą ci w realizacji noworocznych postanowień!