Michał Wiśniewski udzielił serwisowi dziendobry.tvn.pl wywiadu, w którym poniekąd rozliczył się z przeszłością. Opowiedział w nim także o chorobie, z którą walczy od lat. Łuszczycy, którą zdiagnozowano u artysty w zasadzie nie da się wyleczyć, a jej ataki potęgują stres i alkohol. Wiśniewski wyznał, że w pewnym momencie miał problem z wypadającymi paznokciami...  

Michał Wiśniewski zmaga się nieuleczalną chorobą: "Zaczęło mi atakować twarz"

Michał Wiśniewski otwarcie mówi o swoich problemach, także zdrowotnych. Muzyk zmagał się z chorobą alkoholową - obecnie jest trzeźwym alkoholikiem. Wokalista zespołu Ich Troje od lat walczy również z łuszczycą - przewlekłą chorobą zapalną, objawiającą się charakterystycznymi zmianami skórnymi, związanymi z nieprawidłowym procesem keratynizacji (rogowacenia naskórka), a w efekcie jego złuszczania się. W rozmowie z Karoliną Kalatzi Wiśniewski przyznał, że spotkał się z tym, że jego choroba była mylona z (faktycznie zakaźną) grzybicą:

Niektórzy mylą [łuszczycę] z grzybicą, boją się zarazić. A to nie jest zaraźliwe - podkreślił muzyk.

Michał Wiśniewski przyznał, że czynnikami zaogniającymi chorobę są stres i alkohol. W wyniku łuszczycy artysta całkowicie stracił paznokcie, a choroba zaczęła atakować twarz. 

Stres i alkohol to są dwie rzeczy, które wspierają i są najlepszym pokarmem dla łuszczycy. Dochodziłem do tego, że już praktycznie nie miałem paznokci. [...] Zakrywałem je. Gdy robiłem cykl programów w telewizji, dziewczyny mi nakładały paznokcie. To wyglądało fatalnie, a pod koniec zaczęło mi to atakować twarz - podkreślił artysta.

Wokalista zespołu Ich Troje nie jest pierwszą gwiazdą, która otwarcie przyznaje się do trudnych i bolesnych zmagań z łuszczycą. Bez tabu mówią o niej też m.in. modelka Cara Delevingne, która z widocznymi plamami na rękach przyszła na premierę filmu, czy piosenkarka LeAnn Rimes, która pokazała na Instagramie, jak jej ciało wygląda w krytycznym momencie choroby.

ZOBACZCIE GALERIĘ: