Twin Peaks - premiera

Po długim (25-letnim!) oczekiwaniu i emocjach podsycanych w ostatnich tygodniach przez stację HBO oraz niecierpliwych fanów, wreszcie zobaczyliśmy pierwszy odcinek serialu "Twin Peaks". Odcinek trwał dwie godziny i w większości został pozytywnie przyjęty. W recenzjach powtarzają się słowa: mroczny, straszny, przerażający, oryginalny. Wszyscy są też zgodni - serial jest bardzo w stylu Davida Lyncha - powolny, pełen aluzji i pogmatwany. Ale nie brakuje także głosów, że premiera Twin Peaks to rozczarowanie. Główny zarzut zawiedzionych widzów? Kompletne niedopasowanie do współczesnego świata seriali, który przez ćwierć wieku zdążył się diametralnie zmienić.

Zobacz czołówkę "Twin Peaks":

O czym jest Twin Peaks?

Nowa seria "Miasteczka Twin Peaks" to 18-częściowy serial wyreżyserowany przez Davida Lyncha. Premiera nowej odsłony "Twin Peaks" już 22.maja. Akcja tego całkiem nowego cyklu rozgrywa się 25 lat po wydarzeniach znanych z kultowego serialu - od zagadkowej śmierci pięknej Laury Palmer minęło już sporo czasu, a mieszkańcy miasteczka na nowo muszą zmierzyć się z tajemniczą zbrodnią.

W "Twin Peaks" zagra wielu aktorów znanych z poprzedniej części serialu, m.in. Kyle Maclachlan w roli agenta specjalnego FBI, a także Mädchen Amick, David Duchovny, Sherilyn Fenn, Sheryl Lee, Everett McGill i Wendy Robie. Na ekranie zobaczymy też Monicę Bellucci, Jima Belushi, Michaela Cera, Richarda Chamberlaina, Laurę Dern, Ashley Judd, Jennifer Jason Leigh, Naomi Watts oraz Polkę Karolinę Wydrę.

Drugi zwiastun serialu "Twin Peaks"

Drugi oficjalny zwiastun serialu "Twin Peaks" już jest w sieci! Klip "It's happening again" jest dużo bardziej tajemniczy, składa się z szybkich portretów postaci z poprzedniej i nowej odsłony serialu. W drugiej zajawce "Twin Peaks" występuje sam reżyser David Lynch, którego widać na pierwszych, nieostrych ujęciach i później, w kolejnych minutach wideo. "It's happening again" jeszcze bardziej zaostrzyło apetyt na premierę Showmax 22. maja. Koniecznie zobaczcie drugi nowy zwiastun "Twin Peaks"!

Oprawę muzyczną dla nowego "Twin Peaks" zapewni Julee Cruise, która śpiewała utwór "Falling" w czołówce oryginalnego serialu, usłyszymy również Eddiego Vedera z Pearl Jam, Sky Ferreirę, Trenta Reznora z żoną Mariqueen oraz Sharon Van Etten.

W sieci dostępny jest także zwiastun, w którym widzimy znane z serialu miejsca i krajobrazy, poznajecie?

Nowe "Twin Peaks" produkcji SHOWTIME zobaczymy już 22. maja w HBO, pierwszy odcinek będzie trwał aż 2 godziny!