Mgiełka do twarzy: jak jej używać?

Jeszcze do niedawna mgiełki do twarzy były rzadkością - dziś trudno nam wyobrazić sobie bez nich lato. Odświeżające spray'e i wody termalne są niezastąpione w upalne dni, gdy nasza skóra przesusza się i wymaga błyskawicznego nawilżenia. Warto mieć je przy sobie gdy wybieramy się w wakacyjną podróż lub spędzamy cały dzień na słońcu, ale przydadzą się również w klimatyzowanym biurze. Ale to nie jedyny powód, dla którego warto zainwestować w mgiełkę do twarzy. Jak jeszcze możesz jej używać?

Zamiast toniku. Większość mgiełek i wód termalnych ma właściwości kojące i nawilżające. Mogą więc z powodzeniem zastąpić ostatni krok w wieczornym demakijażu, jakim jest tonizacja skóry. 

Jako utrwalacz makijażu. Wystarczy spryskać twarz po nałożeniu kolorowych kosmetyków: dzięki dodatkowemu nawilżeniu makijaż będzie wyglądał bardziej naturalnie. W ciągu dnia możesz dodatkowo odświeżyć skórę, bez obaw o zrujnowanie makeupu.

Jako booster dla serum i kremów nawilżających. Nie od dziś wiadomo, że wilgotna skóra pozwala lepiej absorbować cenne składniki, jakie zawierają skoncentrowane preparaty pielęgnacyjne. Przed użyciem serum spryskaj więc twarz mgiełką lub wodą termalną. Efekty cię zaskoczą. 

Mgiełka do twarzy czy woda termalna?

Mgiełki do twarzy i wody termalne to bez wątpienia najprzyjemniejszy element letniej pielęgnacji. Niektóre z nich mają tylko właściwości nawilżające i odświeżające. Ale większość z tych, które dla Was wybrałyśmy, potrafi o wiele więcej. Te „inteligentne mgiełki” chronią skórę przed zanieczyszczeniami i promieniowaniem UV, mogą z powodzeniem zastąpić bazę pod makijaż lub tonik - a nawet opóźniają starzenie się skóry! Oto najlepsze z najlepszych!