Mezoterapia igłowa okolic oczu – na czym to polega?

Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na wykonaniu serii mikronakłuć, które wywołują kontrolowane reakcje zapalne w skórze. W ten sposób powstają w niej kanaliki, którymi możemy przetransportować substancje odżywcze w głąb skóry. Oprócz mechanicznego uszkodzenia, które zmusza naskórek do regeneracji i odbudowy, istotą tego zabiegu jest zadziałanie na skórę od środka. Podczas zabiegu wprowadzamy składniki rewitalizujące i nawilżające (m.in. kwas hialuronowy, witaminy i antyoksydanty, peptydy – lub osocze bogatopłytkowe, czyli preparat pobrany z krwi pacjenta). Skład takiego koktajlu może być indywidualnie dobrany do różnych potrzeb i problemów skóry. Celem mezoterapii okolic oczu jest jednak zawsze pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny oraz odświeżenie i dogłębne odżywienie skóry.

Mezoterapia pod oczy – dla kogo jest ten zabieg?

Mezoterapia igłowa to skuteczne rozwiązanie dla osób, których problemem są zmarszczki mimiczne (zwłaszcza kurze łapki), sińce lub cienie pod oczami, a także opuchlizna – czyli charakterystyczne „poduszeczki”. Mezoterapia okolic oczu poprawia krążenie, co usprawnia pozbycie się nagromadzonych pod skórą toksyn – i redukuje opuchliznę. Mezoterapia pod oczy to także dobry sposób na poprawienie jakości i gęstości skóry, jeśli jest ona cienka i przesuszona lub ma nierówny koloryt. 

- Mezoterapia igłowa poprawia jakość skóry, a co za tym idzie - jej gęstość, elastyczność i napięcie. Mikronakłuwanie jest bezpiecznym zabiegiem w każdej okolicy, więc z powodzeniem można go stosować do likwidacji cieni i worków pod oczami oraz aby poprawić napięcie skóry powiek. Preparat podany drogą iniekcją zawiera czynniki wzrostu, które naprawiają tkanki i przebudowują naczynia, w sposób niemalże naturalny redukując zmarszczki i niedoskonałości w tym delikatnym obszarze skóry twarzy – mówi dr Aleksandra Jagielska z kliniki Sthetic.

Mezoterapia okolic oczu – jak wygląda zabieg?

Zabieg mezoterapii okolic oczu trwa zwykle kilkanaście minut. Najpierw lekarz znieczula skórę pod oczami za pomocą specjalnego kremu – dzięki temu zabieg jest niemal bezbolesny. Następnie ostrzykuje ten obszar cienką igłą, jednocześnie rozprowadzając na nim niewielkie dawki koktajlu. Użycie igły pozwala ominąć barierę naskórkową, która zatrzymuje większość kremów - i ułatwia substancjom odżywczym wniknięcie w głąb skóry. Podając preparat bezpośrednio do skóry właściwej, stymulujemy fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Jednocześnie powstałe w trakcie mezoterapii igłowej mikronakłucia, zmuszają ją do szybszej regeneracji. 

Mezoterapia igłowa pod oczy – jak dbać o skórę po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu mezoterapii okolic oczu, skóra w tym miejscu może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Na jej powierzchni mogą się pojawić małe pęcherzyki z wstrzykniętym preparatem. Zazwyczaj ulegają one wchłonięciu po maksymalnie 48-72 godzinach. Zaczerwienienie powinno ustąpić po kilku godzinach od zabiegu. Przez pierwsze dwa dni po zabiegu unikamy makijażu. W ciągu najbliższego tygodnia nie należy korzystać z sauny i basenu, można jednak bez problemu wrócić do codziennych aktywności. 

Mezoterapia pod oczy – efekty

Efekty mezoterapii igłowej pojawią się zaraz po wchłonięciu pęcherzyków i ustąpieniu zaczerwienienia. Już po pierwszym zabiegu skóra jest w znacznie lepszej kondycji, ale żeby uzyskać trwałe efekty – warto to powtórzyć. W przypadku mezoterapii pod oczy zaleca się wykonanie minimum trzech zabiegów w około dwutygodniowych odstępach czasu. 

Mezoterapia okolic oczu - przeciwwskazania

Mezoterapii igłowej okolic oczu nie powinno się wykonywać w przypadku alergii (zwłaszcza na składniki zawarte w preparatach), ciąży lub karmienia piersią, cukrzycy, opryszczki i innych infekcji lub stanów zapalnych skóry, chorób nowotworowych, a także jeśli przyjmujemy leki przeciwko krzepliwości krwi.