"Metoda kanapki" - co to za metoda?

Temat wychowania dziecka jest jak rzeka bez dna. Każde dziecko jest inne i coś, co sprawdza się w przypadku jednego dziecka, na drugie może nie zadziałać. Świadomi rodzice, którzy nie potrafią poradzić sobie z niesfornym dzieckiem, wciąż szukają sprawdzonych metod.

Jedną z nich poleca amerykański psychiatra dziecięcy Daniel Gregory Amen, który na podstawie swoich obserwacji zauważył, że rodzice mają problem ze zwracaniem uwagi swoim dzieciom. Jedni robią to zbyt surowo, drudzy z kolei są zbyt łagodni. Tymczasem psychiatra namawia rodziców, żeby połączyli bycie stanowczym i kochającym, a ich rodzicielstwo się diametralnie zmieni.

"Metoda kanapki" - to metoda wychowawcza, którą pokochali rodzice na całym świecie. O co w niej chodzi? Ważne jest, żeby zwracając dziecku uwagę, nie przekazywać samych negatywnych komunikatów, tylko "obłożyć" jak w kanapce pozytywnymi słowami. Kolejność jest tutaj nieprzypadkowa, dlatego czytajcie krok po kroku, jak powinniście dawać dziecku przekaz i nie pomijajcie żadnego z tych punktów.

Zapraszamy do galerii.