Męskie Granie 2019: nowy singiel “Sobie i Wam”

Pewnie trudno w to uwierzyć, ale projekt Męskie Granie ma już 10 lat. Z tej okazji organizatorzy zadbali o to, aby tegoroczna – jubileuszowa, edycja trasy koncertowej miała naprawdę specjalny charakter. Informacja o artystach uczestniczących w projekcie była bardzo długo trzymana w tajemnicy. Wszelkie spekulacje na temat tego, kto zagra rozwiał ostatecznie pierwszy singiel: “Sobie i Wam”, do którego teledysk właśnie trafił do sieci. Fani projektu z pewnością nie mogą być zawiedzeni. W składzie zespołu znaleźli się: Katarzyna Nosowska, Tomasz Organek, Krzysztof Zalewski i Igor Walaszek. Co powinniśmy o nich wiedzieć? 

Męskie Granie 2019 artyści: kim jest Igo?

Igor Walaszek to jedyny debiutant w zespole Męskie Granie 2019. Na scenie muzycznej znany jest pod pseudonimem Igo, czyli połowa elektronicznego duetu Bass Astral x Igo. Igo nie zamyka się jednak w żadnych ramach i obok wspomnianego projektu jest też członkiem zespołu rockowego Clock Machine. Najnowsza płyta grupy miała premierę w tym roku. Warto zaznaczyć, że to już 6. krążek na koncie artysty. Igor ma też spore doświadczenie koncertowe. Grał na takich festiwalach jak: Opene'r Festival, Woodstock, OFF Festival, Audioriver oraz finałowym koncercie Męskiego Grania 2018. 

Katarzyny Nosowskiej na pewno nie trzeba nikomu przedstawiać. W kontekście Męskiego Grania warto jednak przypomnieć, że to właśnie ona była pierwszą w historii projektu dyrektor artystyczną, co zapoczątkowało udział kobiet w Męskim Graniu. W tym roku Nosowskiej zawdzięczamy tekst pierwszego singla “Sobie i Wam”.

Krzysztof Zalewski swoją karierę zaczął od wygranej w 2. edycji “Idola” w 2002 roku. Największą popularność przyniosły mu jednak albumy z ostatnich lat: “Złoto” i “Zalewski śpiewa Niemena”. W ubiegłym roku artysta był szefem Męskie Granie Orkiestry oraz autorem jej największego hitu “Początek”, który nagrodzono aż dwoma Fryderykami w kategoriach piosenka i teledysk. 

Ostatni członek głównego składu zespołu Męskie Granie 2019 to Tomasz Organek, czyli założyciel i lider zespołu ØRGANEK, na którego koncie są aż dwa albumy o statusie platynowej płyty: „Głupi” (2014) oraz „Czarna Madonna” (2016). Organek miał duży udział w poprzednich edycjach Męskiego Grania. W latach 2014 i 2015 był jednym z uczestników trasy, a w latach 2016 i 2017 pełnił rolę jej kierownika muzycznego. 

Męskie Granie 2019 koncerty: kiedy i gdzie kupić bilety 

Sprzedaż biletów rozpocznie się 6 czerwca o godzinie 12:00. Cena biletów na Męskie Granie 2019 to 149 zł. Będzie można je kupić w serwisach eBilet.pl oraz Eventim.pl. Jedna osoba może kupić maksymalnie 4 sztuki. 

Miasta, w których odbędą się koncerty w ramach trasy Męskie Granie 2019: 

  • Poznań, Cytadela, 13 lipca
  • Kraków, Muzeum Lotnictwa, 20 lipca
  • Gdynia, Park Kolibki, 27 lipca
  • Wrocław, Partynice, 3 sierpnia
  • Katowice, Strefa Kultury, 10 sierpnia
  • Warszawa, Służewiec, 17 sierpnia
  • Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem, 24 sierpnia

Wybieracie się na jakiś koncert na trasie Męskie Granie 2019