Meryl Streep, Julia Roberts i Ryan Gosling polecają ten "sport"!

O czym mowa? Chodzi o robienie na drutach! Gwiazdy największego formatu - Meryl Streep, Ryan Gosling, Julia Roberts przekonują, że to idealny sposób na spędzenie lockdownu, a to dlatego, że pozwala nam zapomnieć o stresujących wiadomościach ze świata. Własnoręczne przygotowywanie szalików czy czapek wymaga ogromnego skupienia, dzięki czemu odcinamy się od rzeczywistości i istniejących problemów. To hobby pomoże nam się zrelaksować i zredukować stres. Eksperci uważają, że jest to idealny sposób na odstresowanie, bo wymaga skupienia nad jedną czynnością, a co więcej daje namacalny efekt. Przecież stworzone przez nas czapki, szaliki czy swetry to teraz najmodniejsze elementy garderoby! Co więcej, w okresie Bożego Narodzenia może być to oryginalny pomysł na prezent prosto od serca!

Zobacz też: „Robię na drutach i sprzedaję rękodzieło” – ogłoszenie 72-letniej Anny obiegło Internet. Takiej pomocy się nie spodziewała!

Robienie na drutach jogą XXI wieku

W tym roku robienie na drutach naprawdę bije rekordy popularności. Hasztag #knitting został użyty na Instagramie ponad 18 milionów razy! Mnóstwo osób stwierdziło, że w czasie pandemii spróbuje czegoś nowego albo powróci do starego hobby i właśnie w ten sposób robienie na drutach stało się aż tak popularne. Założyciele portalu We are knitters – Pepita Martin oraz Alberto Bravo podczas wywiadu dla magazynu „Forbes” przyznali, że ich zasięgi na Instagramie od początku trwania pandemii, czyli od marca 2020 roku wzrosły o około 50 procent. Zgodnie przyznają, że robienie na drutach można nazwać jogą XXI wieku!

Zobacz też: Kartki świąteczne ręcznie robione: te pomysły skradną wasze serca i pobudzą kreatywność

Gwiazdy kochają robić na drutach!

Wiele gwiazd wprost uwielbia robić na drutach! Fanką takiego spędzania wolnego czasu jest między innymi legendarna aktorka Meryl Streep, która w słynnym programie „The Late Late Show” Jamesa Cordena pochwaliła się swoimi przyborami do robótek ręcznych. Gwiazda opowiedziała wiele śmiesznych anegdotek w związku ze swoim hobby, które ciągnie się aż od 1967 roku! Aktorka pochwaliła się między innymi wykonaniem kamizelki, którą następnie podarowała swojemu tacie oraz pokazała wzór męskiego swetra.

- Zaczęłam go robić z myślą o moim chłopaku ze średniej szkoły, ale gdy go skończyłam otrzymał go mój chłopak na studiach- śmieje się Meryl Streep

Ręcznie wykonane elementy garderoby Meryl Streep można oglądnąć też w filmie „Wątpliwość”, w którym to aktorka nosi zrobiony przez siebie na drutach szal. Nie jest to jedyna gwiazda, która może pochwalić się takim hobby. Amy Adams, koleżanka Meryl Streep z planu wyżej wymienionego filmu, zaraziła się od niej pasją do robótek ręcznych. Jak mówi sama Amy Adams, oglądała co Meryl Streep robi w przerwach między kręceniem scen, a później dała jej się namówić na samodzielne spróbowanie tego sposobu spędzania wolnego czasu:

-Dla mnie to czas, kiedy mogę zebrać myśli, trochę pokontemplować. To rodzaj porządków. Uwielbiam siedzieć na krześle w salonie i robić na drutach – wyznała Amy Adams

Robótki ręczne ulubionym zajęciem gwiazd!

Kolejną pasjonatką robienia na drutach jest inna utalentowana aktorka - Julia Roberts. Kiedy pracowała ona przy kręceniu filmu „Larry Crowne” kolega z planu – Tom Hanks, zrobił aktorce mały żart w związku z jej hobby. Przekonał aż 65 panów pracujących przy filmie, aby nauczyli się podstaw dziergania i w ten sposób cała męska część ekipy powitała wchodzącą na plan Julię Roberts z drutami i wełną w rękach.

Zobacz też: Ulubione perfumy Julii Roberts. Oto jej ukochana zapachowa 5-tka!

Nie powinno nas to dziwić, ponieważ nie jest to hobby zarezerwowane tylko dla kobiet. Ryan Gosling przyznał w rozmowie z „GQ Australia”, że zaczął uczyć się robienia na drutach podczas pracy na planie filmu „Miłość Larsa”, a obecnie jest to jego pasja.

-Gdybym miał zaprojektować idealny dzień, to właśnie tak bym go spędził. I na koniec dostajesz miły prezent, który możesz zatrzymać dla siebie lub wręczyć komuś, kto marzy o krzywym szaliku – opowiada aktor Ryan Gosling

Polska także ma swoją reprezentantkę, która z dumą przyznaje, jak bardzo kocha robótki ręczne. Aktorka Adrianna Biedrzyńska, znana między innymi z serialu „Barwy szczęścia” od lat zajmuje się robieniem na drutach. Co więcej, swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się na Instagramie. Gwiazda radzi nam, jak zacząć swoją przygodę z dzierganiem i daje kilka przydatnych wskazówek.

Jeśli dalej nie znaleźliście swojego sposobu na spędzenie lockdownu zachęcamy do spróbowania robótek ręcznych. Nie dość, że zapomnicie o panującej chorobie, stresie i problemach, to jeszcze staniecie się posiadaczami tak modnej w tym sezonie kolekcji ręcznie robionym szalików, czapek i swetrów!

Zobacz też: Eva Mendes odpowiada wścibskiej internautce tak, że pisze o tym cała sieć. Ten komentarz zasługuje na Oscara!