"Codziennie rano dostaję od męża krótką wiadomość - »Żywy!«. To przynosi chwilową ulgę. Funkcjonuję jednak ze świadomością, że któregoś dnia ta wiadomość mogłaby nie przyjść" - mówiła o relacji z mężem Natalia Kliczko w kwietniu tego roku, tuż po rosyjskim ataku na Ukrainę. Teraz para poinformowała, że ich małżeństwo to już przeszłość.

Witalij Kliczko rozwodzi się po 25 latach małżeństwa

W wywiadzie udzielonym niemieckiemu "Bildowi"  Witalij Kliczko potwierdził, że rozwodzi się z żoną Natalią. 

Złożyliśmy razem wniosek o rozwód, ponieważ od lat mieszkamy osobno, a teraz chcemy, żeby było to oficjalne. Mamy bardzo dobre relacje i szanujemy się nawzajem, ale od dawna mieszkamy osobno w różnych miastach - ujawnił.

Mer Kijowa przyznał, że była to obopólna decyzja, a ich relacje mimo rozstania są dobre: 

Takie jest pragnienie obu stron. Nadal mamy dobre relacje i szanujemy się nawzajem. Dzieci są już dorosłe, a życie toczy się dalej - dodał.

Natalia Egorova i Witalij Kliczko poznali się w połowie lat 90., a 26 kwietnia 1996 roku wzięli ślub. Przez wiele lat mieszkali w USA. Tam też przyszły na świat ich dzieci: 22-letni dziś Egor, 20-letnia Lisa i 17-letni Maxim. Synowie i córka pary oraz sama Natalia od wielu lat nie są mieszkańcami Ukrainy. Jegor przeprowadził się do Miami, a Natalia z córką i młodszym synem mieszka w Hamburgu. Mimo to rodzina zaangażowana jest w sprawy Ukrainy i organizuje pomoc dla ofiar wojny. 

Kim jest Natalia Kliczko?

Natalia Kliczko urodziła się  26 lutego 1974 roku na obrzeżach Kijowa. W młodości robiła niemałą karierę w sporcie - uprawiała lekkoatletkę, gimnastykę i pływanie synchroniczne. Później pracowała jako modelka. Od 16 lat mieszka w Hamburgu. Jest nauczycielką jogi, a także wokalistką. Ponadto angażuje się w działalność społeczną. Przez 12 lat była członkinią Komitetu Doradczego Niemieckiej Fundacji Dobroczynnej "Nature Heart", a za działalność uhonorowano ją m.in. nagrodą Look Award - The Strong Woman of the Year. Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę organizuje pomoc dla ofiar wojny.

Zdjęcia (ex) pary znajdziecie w galerii pod artykułem.

CZYTAJ TAKŻE: