Melinda i Bill Gates przez wielu uważani byli za it couple branży technologicznej. Od 1994 roku ramię w ramię nie tylko prowadzili jedno z największych przedsiębiorstw informatycznych, ale także aktywnie działali na rzecz zatrzymania zmian klimatycznych oraz poprawienia jakości życia w ubogich państwach afrykańskich.

W 2021 roku świat obiegła jednak informacja o rozwodzie pary po 27 latach małżeństwa. Gatesowie nie podpisali intercyzy, wiele osób liczyło więc na głośne i trwające latami batalie sądowe o zgromadzony przez małżeństwo majątek, szacowany na 146 miliardów dolarów. Wbrew oczekiwaniom, sprawa rozwodowa trwała jedynie trzy miesiące, a w sierpniu 2021 roku Melinda Gates stała się rozwódką z majątkiem wartkości około 65 miliardów dolarów, co plasowałoby ją na drugim miejscu wśród najbogatszych kobiet świata.

Melinda Gates o powodach rozwodu z założycielem Microsoftu 

Melinda Gates udzieliła pierwszego wywiadu po rozwodzie, w którym krytykuje byłego męża za kontakty z przestępcą seksualnym, Jeffreyem Epsteinem. Epstein usłyszał zarzuty za molestowanie seksualne, pedofilię oraz zmuszanie dziewcząt do prostytucji. W towarzystwie Epsteina wielokrotnie widziano m.in. Donalda Trumpa czy księcia Andrzeja, którzy także byli oskarżani o molestowanie seksualne, również osób nieletnich.

Melinda w wywiadzie telewizyjnym dla CBS wyznała, że Bill Gates wielokrotnie spotykał się z miliarderem. Choć bezpośrednich powodów małżeństwa było wiele, kontrowersja dotycząca Epsteina przyczyniła się do decyzji o rozwodzie.

To nie była jedna rzecz, było ich wiele. Ale to prawda, nie podobało mi się, że spotykał się z Jeffreyem Epsteinem - wyznała w programie CBS Morning Melinda

Melinda przyznała, że sama także poznała Jeffreya Epsteina, choć widziała się z nim tylko raz w życiu. "Chciałam wiedzieć, kim ten człowiek jest. Żałowałam tej decyzji, gdy tylko przekroczyłam próg. Był odrażający. Był ucieleśnieniem zła. Miałam po tym koszmary. Moje serce pęka na myśl o tych młodych kobietach, czuję się okropnie z ich powodu. Ja jestem starszą kobietą, a tak się czuję? Jak musiały się czuć te dziewczyny? To było straszne. Dałam Billowi jasno do zrozumienia, co myślę o tym człowieku".

"Na każde z pozostałych pytań o to, jak wyglądała znajomość Billa z Epsteinem, Bill musi sam odpowiedzieć – powiedziała jego 57-letnia była żona, zapytana o relację Billa z nieżyjącym już przestępcą seksualnym.

Zobacz także: