Melenie Perkins i jej rewolucyjny pomysł

Melanie Perkins utworzyła Canvę, będąc jeszcze na studiach. Jest to proste i intuicyjne narzędzie, które pozwala na stworzenie grafik na każdym komputerze z dostępem do Internetu. Choć na początku używali głównie studenci to szybko stała się nieodłącznym elementem wyposażenia każdego pracującego w mediach społecznościowych. W ciągu ośmiu lat działalności Canvy jej twórczyni wzbogaciła się o 1,3 mld dolarów. Wszystko zmieniło się wraz z nadejściem koronawirusa. Majątek Melanie Perkins podwoił się w trzy miesiące. Trzydziestolatka postanowiła oddać pieniądze, które zarobiła podczas pandemii na cele charytatywne.

"Prowadząc tak dużą firmę i z tak ogromną wyceną, naszym obowiązkiem jest, by czynić dobro i zmieniać świat w lepsze miejsce, a nie chomikować środki"

 

Dlaczego Melanie Perkins postanowiła oddać 2,5 mld dolarów na cele charytatywne?

Melanie Perkins i jej narzeczony, Cliff Olbrecht, przyznali, że nigdy nie interesowało ich wzbogacanie się. Para preferuje proste życie i wydawanie pieniędzy na podróże i pomoc innym niż na przedmioty. Ich pierścionek zaręczynowy kosztował raptem 30 dolarów.

Czym jest Canva?

Canva zrodziła się po tym, jak Melanie Perkins zauważyła, że wiele osób zmaga się z tworzeniem grafik i edytowaniem zdjęć. Ona widziała to jako coś, co powinno być proste i intuicyjne. Tak też powstała Canva- dostępna dla wszystkich, oczywista w użyciu i niewymagająca wiedzy eksperckiej.