Melania Trump w ogniu krytyki. Wycięła ukochane czereśnie Amerykanów

Ogród znajdujący się na tyłach Białego Domu, pełen wspaniałych krzewów i drzew czereśniowych, został wycięty, a na jego miejscu pojawiły się dywany białych kwiatów. Melania Trump słynąca z zamiłowania do minimalizmu zdecydowała się na radykalne zmiany, które nie przypadły do gustu Amerykanom. Tymczasem sama pierwsza dama była wyjątkowo dumna ze swojego dzieła.

- Jestem bardzo podekscytowana, że możemy uczcić historię i świętować przyszłość w naszym pięknym Ogrodzie Różanym – mówiła. -  Dziękuję wszystkim, którzy pomogli odnowić tę kultową i naprawdę wspaniałą przestrzeń.

Zobacz też:

KRÓLOWE TRUMP-IMPERIUM, czyli wszystkie żona Donalda Trumpa

Pierwsze Damy, które przyćmiły swoich mężów

Donald Trump i Melania Trump - co wiemy o tej rodzinie?

Melania Trump - 10 faktów o żonie prezydenta USA

Zobacz także:

Melania Trump zmieniła ogród Jackie Kennedy. Odważne posunięcie żony Donalda Trumpa. Czy się opłacało?

Zmiany w ogrodzie trwały ponad miesiąc. Białe rabaty zastąpiły czereśnie, do których Amerykanie mieli ogromny sentyment związany z prezydenturą JF Kennedy’ego. Fala krytyki wylała się zarówno pod postem Melanii Trump umieszczonym na Twitterze, jak i pod wpisem znanego historyka specjalizującego się w tradycjach Białego Domu, Michaela Beschlossa.

- Co za wstyd – piszą oburzeni internauci.

- Melania Trump zniszczyła coś pięknego i zamieniła to w bezbarwną, nudną przestrzeń dodają, zwracając uwagę, na jakie „zmiany” idą pieniądze amerykańskich podatników.

- Zamieniłam ogród w cmentarzysko – podsumowują.

Pojawiało się też sporo pozytywnych komentarzy:

- Ten ogród zyskał nowy blask. Bardzo mi się podoba – piszą niektórzy internauci.

Zobacz też:

Kim jest nowa pierwsza dama USA - Jill Biden?

LUDMIŁA - kim jest tajemnicza żona Władimira Putina i jaką skrywa tajemnicę?

Melania Trump i nowe ogrody Białego Domu. Pierwsza Dama zasadziła różę Jana Pawła II

Czereśniowy sad zamieniony na ogród pełen białych róż wzbudził ogromne poruszenie, choć część komentatorów podkreśla, że Stany Zjednoczone mają obecnie poważniejsze zmartwienia niż design prezydenckiego ogrodu. Jednocześnie Melania Trump przygotowuje się do wystąpienia w otoczeniu swojego nowego, białego ogrodu.

Co ciekawe, w jej nowych ogrodzie różanym pojawiła się róża herbaciana wyhodowana przez amerykańskiego ogrodnika specjalnie na część Jana Pawła II. Kwiat przeniesiono z Ogrodów Watykańskich.