Meghan Markle w ciąży na gali British Fashion Awards

Meghan Markle nie bez powodu została uznana za najlepiej ubraną gwiazdę 2018 roku przez magazyn "People". Księżna Sussex nie przestaje zachwycać swoimi stylizacjami, zwłaszcza teraz, gdy spodziewa się dziecka. Tym razem jednak przeszła samą siebie. Meghan Markle w widocznej już ciąży postanowiła się pojawić na gali British Fashion Awards, która odbyła się wczoraj w Royal Albert Hall w Londynie. Obecność księżnej była dla wszystkich sporym zaskoczeniem, zwłaszcza, że nikt z organizatorów nie uprzedzał wcześniej o jej udziale w gali. Meghan Markle nieoczekiwanie pojawiła się na scenie po to, by wręczyć nagrodę dla najlepszego brytyjskiego projektanta mody damskiej. Statuetkę otrzymała Clare Waight Keller, dyrektor kreatywna Givenchy (i jednocześnie pierwsza kobieta piastująca to stanowisko we francuskim domu mody). To, że otrzymała ją z rąk księżnej Sussex nie jest przypadkiem - bo to właśnie Clare Waight Keller zaprojektowała suknię ślubną Meghan Markle. 

Meghan Markle w ciąży zachwyciła na gali British Fashion Awards

Choć na gali British Fashion Awards nie brakowało znanych nazwisk, cała uwaga mediów skupiła się na Meghan Markle. Księżna miała na sobie długą, aksamitną czarną suknię od Givenchy (jakżeby inaczej!) z odsłoniętymi ramionami. Dopasowany krój mocno podkreślił widoczny już ciążowy brzuszek. Meghan przez cały czas czule go obejmowała i wyglądała niezwykle promiennie - śmiało można powiedzieć, że ciąża jej służy. Dopełnieniem stylizacji były złote bransolety i gładko zaczesany, nisko upięty kok - firmowa fryzura księżnej Meghan. Jej obecność zapowiedziała aktorka Rosamund Pike. Przed wręczeniem nagrody księżna pozwoliła sobie na krótką przemowę:

- Jest mi bardzo miło widzieć tutaj tyle znajomych twarzy. Wszyscy zgromadzeni w tej sali przywiązują ogromną wagę do tego, co noszą. Czasami to bardzo osobiste wybory, czasem emocjonalne. Dla mnie osobiście, najważniejsze jest poczucie, że w decydując o swoim ubiorze, wspieram innych - w szczególności kobiety.

Meghan Markle nominowana do tytułu Człowieka Roku

Wpływ Meghan Markle na brytyjską koronę i jej odwaga, by zabierać głos w ważnych kwestiach społecznych zostały docenione przez magazyn "Time", który nominował księżną do tytułu Człowieka Roku 2018. Oprócz niej, na liście znaleźli się również Donald Trump, Władimir Putin, dyrektor Federalnego Biura Śledczego USA, Robert Mueller, reżyser Ryan Coogler, profesor psychologii Christine Blasey Ford czy dziennikarz i opozycjonista wobec władz w Rijadzie, Dżamal Chaszukdżi. Tytuł Człowieka Roku magazynu ''Time'' jest przyznawany od 1927 r. W ubiegłym roku tytuł otrzymały kobiety, które zapoczątkowały ackję #MeToo.