Meghan Markle urodziła córkę

Meghan i Harry powitali na świecie swoje drugie dziecko. Księżna Sussex urodziła córkę w piątek 4 czerwca o godzinie 11:40 w szpitalu Santa Barbara Cottage w Kalifornii. Informacja o porodzie Meghan Markle obiegła media dwa dni później w niedzielę. 

Książę Harry był obecny przy narodzinach córki.

Zarówno mama, jak i dziecko są zdrowe, czują się dobrze i odpoczywają w domu - możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie prasowym.

Dziewczynka ważyła 3,5 kg.

Córka Meghan Markle nosi wyjątkowe imiona

Chociaż bukmacherzy na długo przed porodem obstawiali, jakie imię (imiona) otrzyma córka Meghan i Harry'ego, to czy takiej kombinacji się spodziewali?

Książęca para złożyła hołd księżnej Dianie i królowej Elżbiecie II i nadała córce imiona: Lilibet "Lili" Diana Mountbatten-Windsor.

Lili otrzymała imię po swojej prababci, Jej Wysokości Królowej, której rodzinnym pseudonimem jest Lilibet. Jej drugie imię, Diana, zostało wybrane, by uczcić jej ukochaną nieżyjącą babcię, księżną Walii - podano w oficjalnym oświadczeniu.

Meghan i Harry podziękowali wszystkim za wsparcie i modlitwy w ostatnim czasie.

Książę i księżna dziękują za wszystkie miłe życzenia i modlitwy, gdy cieszą się tym wyjątkowym czasem jako rodzina - podano w oświadczeniu.

Lilibet "Lili" Diana Mountbatten-Windsor to drugie dziecko pary. Syn Archie Mountbatten-Windsor 6 maja skończył już dwa latka i od urodzenia nie nosi tytułów szlacheckich. Jak podaje Wikipedia "Od 2019 zajmuje 7. miejsce w linii sukcesji brytyjskiego tronu, za ojcem, a przed siostrą. Jest pierwszą osobą na tej liście, która nie posiada tytułów. Nie jest formalnie członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej i wobec tego nie ma obowiązku reprezentowania monarchy w oficjalnych wystąpieniach."

Zobacz także:

Czy narodziny Lilibet "Lili" Diana Mountbatten-Windsor ociepli relacje Meghan i Harry'ego z rodziną królewską?