Megan Markle i książe Harry w obronie wizerunku Archiego

Meghan Markle i książę Harry złożyli kolejny pozew. Tym razem sprawa dotyczy również ich syna- Archciego. Rodzice chłopca bardzo mocno bronią jego prywatności. Rodzina postanowiła złożyć pozew przeciwko agencji fotograficznej, która sfotografowała Megan idącą z Archiem w nosidełku przez las. Według rodziny było to naruszenie ich prywatności. Zdjęcie zostało zrobione krótko po tym, jak Meghan i Harry ogłosili swoją separację od królewskiej rodziny. Dla byłej książecej pary to wyjątkowo ciężki czas, a szukający sensacji paparazzi zdają się zupełnie nie przejmować decyzją o wycofaniu się z publicznego życia. Meghan i Harry bardzo otwarcie mówią o tym jak ważna jest dla nich prywatność, szczególnie Archiego. To syn, według zachodnich mediów, miał być jednym z głównych powodów zrezygnowania z królewskich pozycji.

Meghan Markle i książe Harry wnoszą kolejny pozew

To nie pierwsza medialna bitwa Meghan Marklei księcia Harry'ego. Jesienią, zeszłego roku, książę Harry pozwał jeden z brytyjskich tabloidów za oczernianie i manipulowanie czytelnikami. W późniejszych oświadczeniach Harry argumentował również swoją decyzję o wniesieniu pozwu "rasistowskimi" i "seksistowskimi" tonami artykułów w taboidach, Książę pozwał dzienniki: Sun, Daily Mirror  i News of the World. Wielu uważa, że może to być przełomowa sprawa w sądzie i finalnie zakończyć toksyczne relacje prasy z rodziną królewską. Matka księcia Harrego, księżna Diana, zginęła w wypadku samochodowym spowodowanym przez paparazzi.

Dla niektórych mediów jest to gra, w którą nie chcieliśmy grać od samego początku. Zbyt długo byłem cichym świadkiem jej prywatnego cierpienia. (…) Przychodzi moment, w którym jedyne, co należy zrobić, to przeciwstawić się temu zachowaniu, ponieważ niszczy ono ludzi i niszczy życie. - powiedział Harry w zeszłym roku zapytany o paparazzi i media.

Megxit – jak to się wszystko zaczęło?

Na samym początku roku świat obiegła informacja o "Megxit”. Jest to prześmiewcza nazwa na decyzję, jaką Harry i Meghan Markle podjęli. Oboje wycofali się ze swoich królewskich ról i postanowili żyć niezależnie. Para dzieli swój czas pomiędzy Kanadą, Wielką Brytanią, domem Harrego i Stanami Zjednoczonymi, domem Meghan