Meghan Markle na gali w Nowym Jorku

Książę Harry i księżna Meghan niedawno po raz drugi zostali rodzicami. Para 4 czerwca przywitała na świecie córkę, Lilibet „Lili” Dianę Mountbatten-Windsor. Rok wcześniej Meghan i Harry zrezygnowali z pełnienia obowiązków królewskich i przeprowadzili się na stałe do Los Angeles. Od tamtego czasu para rzadko decydowała się na oficjalne wystąpienia. 

Księżna Meghan i książę Harry niedawno zrobili jednak wyjątek i pojawili się razem na gali Freedom, czyli wręczeniu nagród dla weteranów wojennych. Meghan, znana ze swojego minimalistycznego i eleganckiego stylu, postawiła tym razem na zniewalającą suknię od Caroliny Herrery projektu Wesa Gordona. Księżna do stylizacji dobrała czółenka pod kolor i delikatną biżuterię. Książę Harry zdecydował się na klasyczny smoking z muszką. 

Makijaż Meghan Markle – wiemy, jak go wykonać!

Daniel Martin to znany makijażysta, z którym Meghan współpracuje już od kilku lat. To on stał za kultowym lookiem księżnej na jej ślubie z księciem Harrym w 2018 roku. Tym razem Martin postawił na  bardziej odważny i nowoczesny makijaż, pasujący do ognistej sukni księżnej. W rozmowie z „PEOPLE” zdradził, jak stworzył look Meghan z gali Freedom i co było jego inspiracją. Okazuje się, że Martin „chciał stworzyć symetrię na oku za pomocą eyelinera – w górę i w tył”

„Chciałem wykonać makijaż oczu inspirowany Audrey Hepburn, jednak bez jego szorstkości i czerni, więc postawiłem na fiolet. Ja po prostu uwielbiam fiolet i czerwień razem” 

Reszta makijażu była utrzymana w naturalnych tonacjach. Martin uzupełnił niekonwencjonalny makijaż oczu promienną cerą i ustami w kolorze nude.  Chociaż makijażysta wyznał, że księżna na początku nie była przekonana do kolorowych kresek na oczach, ostatecznie uznała, że look był bardzo ciekawy. Podobne zdanie miał również książę Harry, który według Daniela Martina był zachwycony wyglądem Meghan.  Dalej makijażysta przyznał, że mocne oko i naturalne usta to od dawna ulubiony makijaż i znak rozpoznawczy księżnej.