Książka o Meghan Markle i księciu Harrym wywoła skandal?

Na sierpień zapowiadana jest premiera książki "Finding Freedom: Harry and Meghan and the Making of a Modern Royal Family", poświęcona Meghan Markle i księciu Harry'emu. Za publikacją stoją Carolyn Durrand i Omid Scobie, eksperci od problematyki dworskiej, którzy jak zapowiadają zagraniczne media, zdradzą kulisy skandalu na brytyjskim dworze z udziałem książęcej pary.

W sobotę Książę Harry i Meghan Markle wydali oświadczenie, w którym zaprzeczyli, że brali udział w powstawaniu książki na ich temat.

Książę i księżna Sussex nie udzielali wywiadów ani nie wnieśli żadnego wkładu w “Finding Freedom” - oświadczył rzecznik pary książęcej cytowany przez Reutera.

Jak podaje "The Telegraph", książka przedstawia Harry'ego i Meghan jako innowatorów mogących zmodernizować monarchię, tłamszonych przez urzędników i wrogą prasę.

Przeczytaj także: Meghan Markle pozwała agencję fotograficzną w imieniu syna. "Należy przeciwstawić się temu zachowaniu, ponieważ niszczy ono ludzi i niszczy życie"

Książka o Meghan Markle i księciu Harry'm: fragmenty

Opublikowane przez serwisy plotkarskie fragmenty książki zdradzają kulisy publikacji. Wynika z niej, że książę Harry chciał opuścić rodzinę królewską jeszcze na długo przed poznaniem Meghan Markle w czerwcu 2016 roku:

Zasadniczo to Harry chciał uciec - mówi źródło autorów "Finding Freedom".

Książę miał zwierzać się z tego swojemu przyjacielowi tuż po przeprowadzce do Kanady w zeszłym roku:

Nie potrzebuję całej tej filmowej otoczki, kiedy wysiadamy z auta i machamy do setek fotoreporterów, zanim wejdziemy do budynku. Skupmy się na tym, co jest naprawdę ważne.

Z kolei Meghan Markle w rozmowie z przyjaciółką nie kryła rozgoryczenia faktem, jak zostali potraktowani przez rodzinę królewską:

Poświęciłam całe życie dla tej rodziny. Byłam gotowa zrobić wszystko, co trzeba. Ale skończyliśmy tutaj. To bardzo smutne.

Zastanawiające jest to, że chociaż książęca para wydała oświadczenie, w którym odcina się od książki na ich temat, to jednocześnie nie dementuje, że przedstawione w "Finding Freedom" informacje są niezgodne z prawdą. 

Książka "Finding Freedom: Harry and Meghan and the Making of a Modern Royal Family", materiały prasowe