Meghan i Harry odchodzą z dworu królewskiego

Ta wiadomość była szokiem dla wszystkich. Kilka dni temu do sieci trafiło zaskakujące oświadczenie Meghan i Harry'ego informujące o planach pary, aby odsunąć się od dworu królewskiego i starać o niezależność finansową. Małżeństwo planuje też dzielić swój czas między Anglię a USA.

Po wielu miesiącach refleksji i wewnętrznych dyskusji postanowiliśmy w tym roku dokonać przejścia, zaczynając od pełnienia nowej, progresywnej roli w tej instytucji. Zamierzamy wycofać się jako "starsi" członkowie rodziny królewskiej i starać się o niezależność finansową, przy jednoczesnym dalszym wspieraniu Jej Królewskiej Mości Królowej - zaczęli swój wpis Meghan i Harry.

Deklaracja Meghan i Harry'ego wywołała prawdziwą burzę spekulacji w mediach. Jednym z powodów, który wydawał się najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem dla takiej decyzji był fakt, że Meghan była nieustannie atakowana przez brytyjską prasę i swoich przeciwników. Księżna już jakiś czas temu otwarcie przyznała, że jest tym psychicznie zmęczona.

Meghan i Harry: czy to rozstanie?

W sieci pojawiła się jednak także inna interpretacja dla odważnej decyzji Meghan i Harry'ego. Do mediów trafiło właśnie zaskakujące doniesienie australijskiego tabloidu ws. Meghan i Harry'ego, jakoby kiążęca para odsunęła się w cień, aby ratować swoje małżeństwo. Według "New Idea", Meghan i Harry mieli się rozstać pod koniec 2019 r. Odsunięcie się w cień rodziny królewskiej ma im pomóc w naprawieniu relacji. Zdaniem tabloidu, wpływ na to miała m.in. nieprzychylność rodziny królewskiej wobec księżnej. Harry nie chciał już dłużej bronić osób, które utrudniały życie jego ukochanej. Musiał zdecydować, z kim chce spędzić resztę życia - twierdzi informator "New Idea". Para nie odniosła się do powyższych tez. Czy doniesienia australijskiego tabloidu są prawdziwe? Tego nie wiemy. Mamy jednak nadzieję, że w małżeństwie książęcej pary wszystko jest w jak najlepszym porządku, a informacja o rozstaniu jest zwykłą plotką.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“After many months of reflection and internal discussions, we have chosen to make a transition this year in starting to carve out a progressive new role within this institution. We intend to step back as ‘senior’ members of the Royal Family and work to become financially independent, while continuing to fully support Her Majesty The Queen. It is with your encouragement, particularly over the last few years, that we feel prepared to make this adjustment. We now plan to balance our time between the United Kingdom and North America, continuing to honour our duty to The Queen, the Commonwealth, and our patronages. This geographic balance will enable us to raise our son with an appreciation for the royal tradition into which he was born, while also providing our family with the space to focus on the next chapter, including the launch of our new charitable entity. We look forward to sharing the full details of this exciting next step in due course, as we continue to collaborate with Her Majesty The Queen, The Prince of Wales, The Duke of Cambridge and all relevant parties. Until then, please accept our deepest thanks for your continued support.” - The Duke and Duchess of Sussex For more information, please visit sussexroyal.com (link in bio) Image © PA

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on Jan 8, 2020 at 10:33am PST