Sensacyjne oświadczenie królewskiej pary

"Zamierzamy zrezygnować z pełnienia ważnych ról w ramach rodziny królewskiej i pracować, by stać się niezależni finansowo, równocześnie nieprzerwanie wspierając Jej Królewską Wysokość. To przy waszej zachęcie, szczególnie w ostatnich latach, uznaliśmy, że jesteśmy gotowi, by dokonać tej zmiany" - napisali Meghan i Harry na swoim oficjalnym profilu na Instagramie @sussexroyal.

Ta informacja rozgrzała wczoraj do czerwoności informacje publiczną. Skąd tak nagła decyzja popularnej królewskiej pary?

Kryzys w rodzinie królewskiej

Okazuje się, że to postanowienie jest wynikiem długotrwałych przemyśleń i dyskusji między Meghan i Harrym, co para sama podkreśliła w oficjalnym oświadczeniu. Do powodów tej odważnej decyzji zalicza się sygnały ze strony książęcej pary, której we znaki dało się nadmierne i męczące zainteresowanie mediów oraz lawina krytyki pod adresem zwłaszcza Meghan. Złośliwi twierdzą, że to ona nakłoniła Harry’ego do tej decyzji, bo „zawsze dostaje wszystko, czego tylko zażąda”.

"Planujemy teraz zrównoważyć czas między Wielką Brytanią a Ameryką Północną, nadal szanując nasz obowiązek wobec Królowej, Wspólnoty Narodów i naszych patronatów. Ta równowaga geograficzna pozwoli nam wychować syna z uznaniem dla królewskiej tradycji, w której się urodził, a jednocześnie zapewni naszej rodzinie przestrzeń do skupienia się na następnym rozdziale, w tym na uruchomieniu naszej nowej organizacji charytatywnej" - napisali Meghan i Harry.

Jak się szybko okazało, Pałac Buckingham nie był wprowadzony w te ustalenia, nie mówiąc nic o Królowej Elżbiecie II, która jak głoszą plotki (zdaje się to być główną pasją dworu) była zbulwersowana tą ostateczną decyzją wnuka i jego małżonki. Jak podał na swoim profilu korespondent BBC Jonny Dymond, powołując się na tajnego korespondenta, oświadczenie książęcej pary przyjęto w Pałacu z żalem i rozczarowaniem, a „starsI członkowie rodziny” poczuli się wręcz „zranieni”. Prawdopodobnie chodzi o Królową Elżbietę II.

„Rozmowy z księciem i księżną Sussex są na wczesnym etapie. Rozumiemy ich chęć wybrania innego kierunku, ale są to skomplikowane problemy, które wymagają czasu” – wyjaśnił w swoim oficjalnym oświadczeniu Pałac Buckingham.

Książę Harry i Meghan Markle odchodzą: co dalej?

Książęca para postanowiła zamienić dotychczasowe obowiązki na rzecz większej niezależności i rozwoju działalność charytatywnej. Nie jest bowiem tajemnicą, że dla aktywistki społecznej jaką jest Meghan, był to cenny dla niej rozdział. Poza tym małżeństwo chce się skoncentrować na życiu rodzinnym i wychowaniu 8-miesięcznego synka Archy’ego. By zrobić to należycie i zgodnie z tradycjami obu stron, chcą dzielić ten etap pomiędzy Wielką Brytanię i Amerykę Północną, skąd pochodzi Meghan.